ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг»
ПАТ «АрселорМiттал Кривий Рiг»

Прес-центр


Page tools
Друк
В закладки
Поділитися
FacebookTwitter


Прес-релізи

Усі чотири нові локомотиви EffiShunter 1600 - вже в «АрселорМіттал Кривий Ріг»

Підприємство першим в Україні почало використовувати в роботі чеські локомотиви нового покоління

Кривий Ріг, 9 квітня 2021 р. «АрселорМіттал Кривий Ріг» отримав два нових локомотива серії EffiShunter 1600 виробництва компанії CZ Loko (Чехія). Це - фінальна поставка в рамках контракту, який був укладений у 2019 році. Першу машину у Кривому Розі зустріли у грудні минулого року та успішно ввели в експлуатацію. На початку 2021 року на підприємство прибув другий такий тепловоз. Наразі чеські фахівці виконують розпакування та комплектацію ще двох нових локомотивів. Загальна сума контракту - 7,5 млн євро.

Назарій Рожко, менеджер з роботи з ключовими клієнтами компанії CZ Loko:

– Нам дуже приємно, що «АрселорМіттал Кривий Ріг» першим в Україні почав використовувати в роботі чеські маневрові локомотиви нового покоління. Вони надзвичайно економічні та зручні. На них встановлені дизельний двигун Caterpillar потужністю 1 550 кіловат та генератор тяги Siemens. Локомотиви обладнані цифровою системою управління, системою контролю витрат паливно-мастильних матеріалів, круїз-контролем, електродинамічними гальмами та захистом від ковзання. Зокрема, комп’ютерне забезпечення надає можливості через інтернет контролювати роботу локомотива з будь-якого місця на Землі. Таким чином ми можемо відслідковувати і рух машини, і роботу всіх його систем. Крім того, на відстані можемо навіть проводити діагностику тепловозів. До того ж, у локомотивів доволі високі тягові характеристики – 1 000 кіловат і низький рівень витрати палива. Звичайно ж, все залежить від стилю управління локомотивом, умов використання, але в середньому економія палива складає 25-30%, у порівнянні зі старою технікою.

Олексій Рибалкін, директор транспортного департаменту «АрселорМіттал Кривий Ріг»:

- У наших чеських колег наразі є декілька задач. Вони виконують налаштування нових локомотивів і будуть проводити перше технічне обслуговування двох тепловозів, які надійшли раніше і вже експлуатуються. В майбутньому наші партнери проведуть відповідне навчання і наступними техобслуговуваннями ми плануємо опікуватися вже самі. Ми раді, що поступово нарощуємо ефективний залізничний парк. Переваги нових локомотивів - висока надійність та шумоізоляція, екологічність, хороша оглядовість, безпека обслуговування. Плануємо, що перші два з чотирьох тепловозів CZ Loko будуть задіяні у перевезенні сировинних матеріалів для нашої найбільшої доменної печі № 9. Завданням ще двох нових локомотивів стане вивезення концентрату з виробничих майданчиків гірничого департаменту.

Деталі: Локомотиви EffiShunter 1600 відзначаються подовженими інтервалами технічного обслуговування. Всього їх чотири види. Перший передбачає обслуговування після двох місяців роботи від початку експлуатації, другий рівень обслуговування виконується після 12 місяців, третій – після шести років роботи машини. І, нарешті, четвертий рівень – раз на 12 років. Така системна «турбота» про локомотиви дозволяє вчасно попереджувати технічні проблеми і таким чином економити.

Тепловози EffiShunter 1600 оптимізовані для маневрових і важких робіт на промислових коліях, зокрема - у металургійній та добувної промисловості. Це сучасні машини, на яких встановлено дизельний двигун Caterpillar потужністю 1 550 кіловат і генератор тяги Siemens. Вони оснащені цифровою системою управління, круїз-контролем, електродинамічними гальмами та захистом від ковзання.

Передісторія: Влітку 2019 року «АрселорМіттал Кривий Ріг» уклав контракт за схемою фінансового лізингу за підтримки OTP Leasing на поставку чотирьох локомотивів виробництва CZ Loko (Чехія). В умовах карантинних обмежень на кордонах між країнами поставка все ж успішно здійснена, і усі чотири локомотиви виробництва CZ Loko незабаром будуть в роботі в «АрселорМіттал Кривий Ріг».2008  -  2009  -  2010  -  2011  -  2012  -  2013  -  2014  -  2015  -  2016  -  2017  -  2018  -  2019  -  2020  -  2021