ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг»
ПАТ «АрселорМiттал Кривий Рiг»

Прес-центр


Page tools
Друк
В закладки
Поділитися
FacebookTwitter


Прес-релізи

«АрселорМіттал Кривий Ріг» визначив постачальника основного обладнання для нового онкоцентру

«АрселорМіттал Кривий Ріг» обрав на тендері постачальника лінійних прискорювачів – основного радіологічного обладнання для нового онкоцентру.

9 квітня, 2021. Два лінійні прискорювачі Versa HD виготовить на спецзамовлення для криворізьких онкологів компанія Elekta Ltd. (Великобританія), провідний світовий розробник технологій у боротьбі із раком. На придбання двох апаратів нового покоління «АрселорМіттал Кривий Ріг» витратить близько 4,2 млн євро.

Сучасні лінійні прискорювачі об'єднують в собі новітні методики лікування, такі як стереотаксична променева терапія (SBRT) та стереотаксична радіохірургія (SRS). Вони полягають у точному підведенні необхідної дози іонізуючого випромінювання суто до клітин пухлини, знижуючи ризик і побічні ефекти для пацієнта.

Процедура опромінення на новітньому обладнанні відбувається швидше та більш щадно – пацієнт отримає необхідну дозу опромінення з мінімальним впливом на навколишні здорові тканини. Лікарі отримають більше можливостей лікувати складні пухлини, а відділення зможе допомагати більшій кількості пацієнтів.

Завдяки тому, що в онкоцентрі буде два повністю узгоджені лінійні прискорювачі, лікування зможе відбуватись неперервно. У разі технічних проблем на одному з апаратів, інший буде працювати.

Зараз «АрселорМіттал Кривий Ріг» узгоджує умови імпорту дороговартісного обладнання з офіційним представником компанії-виробника.

Згідно з Меморандумом про співробітництво між Комітетом з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування Верховної Ради, Дніпропетровською обласною держадміністрацією і облрадою, міськрадою Кривого Рогу, компанія «АрселорМіттал» інвестує у створення нового онкологічного центру 15 мільйонів євро.

Артем Філіп’єв, заступник генерального директора з правових питань, питань взаємодії з державними органами та комунікацій:

- Будівництво нової онкологічної лікарні у Кривому Розі – це один з наймасштабніших соціальних проектів, який реалізує в Україні приватний бізнес. Поява сучасного лікувально-діагностичного центру на Дніпропетровщині дозволить підняти рівень лікування онкозахворювань в Україні на щабель вище, тому наша компанія робить усе можливе, щоб виконати усі взяті на себе зобов’язання якісно та в строк. А величезний досвід наших закупівельників дозволяє нам обрати і придбати найкраще обладнання від виробників зі світовим ім’ям.

Олександр Медведков, медичний директор КП «Криворізький онкологічний диспансер» Дніпропетровської облради»:

- Ми продовжуємо реалізацію ініціативи Президента України зі створення сучасного онкологічного центру у Кривому Розі, який обслуговуватиме як мешканців міста, так і прилеглих чотирьох сільських районів. Це близько 25 відсотків населення області. Поліклініка збудована із розрахунку на 172 відвідування у день. Кожного року кількість відвідувань зростає і зараз наближується до більше ніж 250 відвідувань у день. Тому новий корпус буде побудований з розрахунку на 300 осіб. «АрселорМіттал Кривий Ріг» є інвестором цього проекту і намагається створити сприятливі умови, щоби проект реалізувався швидко та якісно. Цей проект має велике значення для покращення онкологічної ситуації у місті, зменшення кількості ускладнень, покращення якості лікування та здоров’я мешканців регіону.

Жанна Тарілка, завідувач відділення променевої терапії КП «Криворізький онкологічний диспансер» Дніпропетровської облради»:

- Я дуже вдячна «АрселорМіттал Кривий Ріг» за те, що дозволять нам побути чарівниками у цьому житті. Перевага сучасних технологій у тому, що можна підвести більш високі дози опромінення на область пухлини та зменшити променеве навантаження на здорові тканини. Тож з появою двох сучасних лінійних прискорювачів в нашій роботі зміниться майже все. З відкриттям нового онкоцентру ми сподіваємося на плідну роботу, тому що, наприклад, Білорусія зробила величезний стрибок у наданні допомоги онкохворим. Вони працювали на найпростіших гама-апаратах, а зараз працюють на лінійних прискорювачах. Ми ж йдемо поступово. Придбання сучасного радіотерапевтичного обладнання для криворізького онкоцентру дасть можливість значно покращити якість надання медичної допомоги онкологічним хворим. Це буде великий прогрес у нашому місті.

Довідково:

Восени 2019 року «АрселорМіттал Кривий Ріг» підтримав ініціативу Президента В. Зеленського щодо спорудження нового корпусу онкологічного диспансеру у місті Кривий Ріг.

5 жовтня 2019 року був підписаний Меморандум про співпрацю між Комітетом з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування Верховної Ради, Дніпропетровської обласної держадміністрацією і облрадою, міськрадою Кривого Рогу та «АрселорМіттал Кривий Ріг».

У жовтні 2020 року був представлений концептуальний проект будівництва онкологічного центру, підготовлений німецькою компанією Drees & Sommer. «АрселорМіттал Кривий Ріг» оплатив вартість послуг з розроблення концептуального проекту у повному обсязі. Загальна сума витрат склала понад 1 млн євро.

У березні 2021 року виконана адаптація концептуального проекту до українського законодавства. Послугу надавало ТОВ «ЛТС-Архконцепт». На ці цілі підприємство витратило 892,5 тис. гривень.

У березні 2021 року підприємство завершило тендерні процедури щодо постачальника обладнання від провідного виробника лінійних прискорювачів Elekta Ltd. та визначило термін поставки на територію замовника - діючого онкоцентру у м. Кривий Ріг.

2008  -  2009  -  2010  -  2011  -  2012  -  2013  -  2014  -  2015  -  2016  -  2017  -  2018  -  2019  -  2020  -  2021