ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг»
ПАТ «АрселорМiттал Кривий Рiг»

Прес-центр


Page tools
Друк
В закладки
Поділитися
FacebookTwitter


Прес-релізи

Зробивши ставку на «зеро», «АрселорМіттал Кривий Ріг» отримує «дивіденди»

Досягнення нульового показника з нещасних випадків і створення умов для збереження здоров’я працівників на підприємствах корпорації – одна з пріорітетних цілей компанії ArcelorMittal. Прямуючи до неї, ВАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» досягло значного поліпшення результатів своєї роботи з виробничої безпеки.

Як було відзначено на нараді з охорони здоров’я та безпеки, яке 22 жовтня було проведено цим підприємством, за дев’ять місяців поточного року рівень травматизму та нещасних випадків у ВАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» порівняно до аналогічного періоду минулого року знизився майже на третину. Нижчим став за цей же час і рівень професійної захворюваності.

«У такого успіху, - сказав у ході наради голова адміністрації з виробництва Володимир Шеремет, - було міцне підґрунтя. У нас на підприємстві розроблена і впроваджена ефективна система управління охороною праці, яка відповідає міжнародному стандарту OHSAS 18001:1999. Дотримуючись її положень та вимог, ми тримаємо питання безпеки на постійному контролі і не заощаджуємо на фінансуванні заходів, які поліпшують умови праці і підвищують безпеку наших працівників».

Збільшення вкладень ВАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» у виробничу безпеку підтверджують наступні факти. Якщо у 2006 році його інвестиції у цю сферу діяльності складали 67,8 млн. грн, то у 2007 році вони склали вже 98,5 млн. грн. У цьогорічних планах визначена сума у 120,8 млн. грн. і 90,7 млн. грн. із них вже освоєно.

«Ми провели дуже велику работу з виявлення та ідентифікації робіт, місць, обладнання, що становять потенційну небезпеку для наших трудівників. Знання таких ризиків – можливість для руху вперед. І ми використовуємо цю можливість - купуємо нове, більш безпечне обладнання, займаємося поліпшенням стану ізоляції струмопровідних вузлів та деталей, забезпечуемо працівників сучасними засобами індивідуального захисту та спецодягом, створюємо належні умови для виконання робіт на висоті, у замкненому просторі, з обмеженим полем зору. Також ми всебічно аналізуємо причини нещасних випадків, які траплялися на підприємстві, і вживаємо заходів щодо їх усунення. Один з таких заходів – створення спеціального класу з навчання роботам на висоті. Ми переконалися в тому, що є робітники, які не розуміють ступень небезпечності таких робіт, ігнорують правила техніки безпеки при їх виконанні, а інколи й просто не знають як правильно виконувати ці роботы. Тепер, коли клас обладнано – у ньому проводяться заняття як для працівників нашого підприємства, так і для підрядників. І це вже сьогодні дає позитивні результати», - відзначив директор з охорони праці ВАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» Володимир Кириленко.

Піддавши аналізу роботу підприємства щодо забезпечення безпеки працівників у звітному періоді, учасники наради оцінили її як у цілому задовільну. При цьому найбільш успішною була названа робота з охорони праці, проведена у цехах металургійного виробництва та гірничо-збагачувального комплексу. Однак зупинятися на досягнутому керівництво ВАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» не збирається.

«Ми взяли на себе зобов’язання на 20% знизити коофіціент частоти нещасних випадків. На сьогодні ми досягли більшого. Це свідоцтво того, що ми вдосконалюємося. Однак у нас ще багато невикористаних резервів - ми повинні і ми будемо їх залучати», - сказав Володимир Шеремет.

Безпосередньо в ході наради керівники та спеціалісти ВАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» визначили коло першочергових завдань на найближчий час. Були прийняті рішення щодо прискорення темпів триваючого капітального ремонту здоровпункту гірничо-збагачувального комплексу, забезпеченню цехів підприємства теплом, монтажу надходячого до складських приміщень ВАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» нового обладнання, щодо проведення у цехах багаторівневих аудитів тощо. Були окреслені також і завдання на перспективу.

Для довідки: ВАТ " ArcelorMittal Кривий Ріг" є крупнішим виробником сталевого прокату в Україні, спеціалізується на виробництві дліномірного прокату, зокрема арматури і катанки. Виробничі потужності підприємства, яке має повний виробничий цикл, розраховані на щорічний випуск понад 6 млн тонн прокату, близько 7 млн тонн сталі і понад 7,8 млн тонн чавуну. Основними ринками збуту металопродукції підприємства є регіони Близького Сходу, Європи, Африки, Алжиру, ЕС та Східної Європи.

За результатами 2007 року виробництво основних видів металопродукції ВАТ " ArcelorMittal Кривий Ріг" склало: чавуну – 7,2 млн т, що на 6% більше, ніж у 2006 р.; сталі – 8,1 млн т, що на 7,1% більше, ніж у 2006р; товарного прокату – 7,1 млн т, що на 3,8% більше, ніж у 2006р.

Чистий прибуток від реалізації продукції за 2007 рік склав 18,8 млрд грн, що на 70,2% выще рівня 2005 р. і на 30,6% - рівня 2006 р.

Корпорація Mittal Steel придбала 93,02% акцій ВАТ " ArcelorMittal Кривий Ріг" на відкритому конкурсі 24 жовтня 2005 року за 24,2 млрд грн при стартовій ціні 10 млрд грн.

14 червня 2007р. на зборах акціонерів було прийнято рішення змініти назву підприємства ВАТ «Міттал Стіл Кривий Ріг» на ВАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг».

2008  -  2009  -  2010  -  2011  -  2012  -  2013  -  2014  -  2015  -  2016  -  2017  -  2018  -  2019  -  2020  -  2021