ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг»
ПАТ «АрселорМiттал Кривий Рiг»

Прес-центр


Page tools
Друк
В закладки
Поділитися
FacebookTwitter


Прес-релізи

«Нова Фабрика»: бізнес інвестує в розвиток української освіти

Кривий Ріг, 21 травня 2021 р. Вчора, 20 травня, «АрселорМіттал Кривий Ріг» відвідав Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет, а також ректори, професори, викладачі провідних вузів Кривого Рогу. Разом з керівництвом компанії вони обговорили етапи реалізації та формат освітнього проекту «Нова Фабрика». Впродовж трьох найближчих років «АрселорМіттал Кривий Ріг» інвестує 70 млн гривень в навчання, стипендії, стажування за кордоном студентів, які готові розпочати свою кар’єру в міжнародній компанії.Гості також ознайомились з виробничими технологіями – роботою нових коксових батарей №№ 5, 6, машин безперервного лиття заготовок і найбільшої на підприємстві доменної печі № 9. Майбутнім місцем роботи студентів – учасників освітньої програми – стане сучасна фабрика огрудкування, яку наразі будує «АрселорМіттал Кривий Ріг».

«Освітній проєкт "Нова фабрика" – це вдалий приклад упровадження дуальної освіти і, сподіваюсь, лише перша ластівка системної співпраці «АрселорМіттал Кривий Ріг» із українськими закладами вищої освіти за новою бакалаврською програмою, яка свідчить, що міжнародні корпорації вірять в українську освіту та її можливості, а також готові інвестувати в майбутнє нації. Впевнений, що металурги нової формації продемонструють світові високі результати своїх знань та збільшуватимуть потенціал України на міжнародному рівні», – зазначив Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет.Передісторія: Напередодні «АрселорМіттал Кривий Ріг» підписав Меморандум про співпрацю з Міністерством освіти і науки України. Майбутніх металургів готуватимуть за новою бакалаврською програмою спільно з Криворізьким національним університетом і Державним університетом економіки і технологій. Студентами програми «Нова фабрика» можуть стати випускники шкіл, коледжів та професійно-технічних закладів. Після завершення навчання вони отримають ступінь молодшого бакалавра та міжнародний диплом АрселорМіттал. Активний збір заявок від амбітної молоді триває зараз.Пряма мова Мауро Лонгобардо, Генерального директора «АрселорМіттал Кривий Ріг»:

- Я щиро пишаюся, що ми з освітянами стали партнерами у реалізації освітнього проекту «Нова Фабрика». Ми прагнемо того, щоб наше підприємство стало дійсно оновленою європейської компанією. Вже вклали 10 мільярдів доларів у розвиток виробництва, побудували нові агрегати, привезли нове обладнання. Додатково інвестуємо мільярд доларів в «зелену» металургію. Але поза ефектом будь-яких інвестицій стоять люди. Тому не менш важливо «модернізувати» їхнє мислення. Ми уважні до того, як наші люди працюють, думають, спілкуються. І тут ми багато в чому покладаємося на освіту для людей нової формації, готових працювати у глобалізованому світі, де високо цінуються довкілля, гідність, здоров'я та життя кожної людини.

Пряма мова Юлії Чермазович, директорки департаменту з персоналу «АрселорМіттал Кривий Ріг»:

- Освітній проект «Нова Фабрика» є яскравим прикладом дуальної освіти. Теоретичні знання студенти отримують у стінах вузів, а для відпрацювання практичних навичок ми наразі будуємо новий об'єкт - екологічну фабрику огрудкування. Впродовж трьох років реалізації проекту ми інвестуємо близько 70 млн гривень. Кошти будуть спрямовані на навчання, стипендії, міжнародне стажування, покращення умов проживання студентів. Зараз ми в процесі активного збору заявок від молоді, яка зацікавилася цією можливістю. Ми шукаємо й знайдемо 300 металургів нового покоління, які свіжим поглядом подивляться на виробництво сталі. А поки бажаємо випускникам удачі та успішного складання зовнішнього незалежного оцінювання, яке стартує сьогодні!

Довідка:

Фабрика огрудкування є одним з ключових проектів з екологічною складовою, в який компанія АрселорМіттал інвестує близько 250 млн доларів. Запуск нового виробничого об'єкта дозволить поступово вивести з експлуатації два діючих агломераційних цехи підприємства. Разом із масштабною реконструкцією ще одного аглоцеху це дасть можливість суттєво покращити екологічну ситуацію у регіоні. Загальний обсяг викидів зменшиться на 78 тис. тонн, а обсяг викидів СО2 знизиться на 800 тис. тонн на рік.Деталі: http://novafabryka.org.

2008  -  2009  -  2010  -  2011  -  2012  -  2013  -  2014  -  2015  -  2016  -  2017  -  2018  -  2019  -  2020  -  2021