ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг»
ПАТ «АрселорМiттал Кривий Рiг»

Прес-центр


Page tools
Друк
В закладки
Поділитися
FacebookTwitter


Прес-релізи

Найбільша в Європі доменна піч № 9 «АрселорМіттал Кривий Ріг» готується до зупинки

Компанія розпочинає комплексну реконструкцію доменної печі № 9, вартість якої оцінюється приблизно у 270 млн доларів. Після оновлення загальний обсяг викидів пилу на «дев’ятці» суттєво знизиться завдяки новій системі аспірації та сучасній газоочистці.

Зараз доменна піч № 9, яка заввишки з 35-поверховий будинок, виробляє 9 200 тонн чавуну на добу. Після перебудови сировиною для печі буде не тільки агломерат, але й окатиші – продукт нової фабрики огрудкування. При цьому обсяг виробництва чавуну збільшиться до 12 500 тонн на день. Обидва проекти – реконструкція ДП-9 і будівництво фабрики огрудкування – є ключовими в інвестпрограмі підприємства з оновлення виробництва та екомодернізації.

Передісторія: Ще у 2019 році «АрселорМіттал Кривий Ріг» підписав договір щодо реконструкції доменної печі № 9 з міжнародною компанією CISDI UK, яка є одним зі світових лідерів у реалізації масштабних інженерних проектів для металургійної промисловості. Контракт включає розробку інжинірингу та постачання основного обладнання.

Мауро Лонгобардо, Генеральний директор «АрселорМіттал Кривий Ріг»:

- Наша ДП-9 входить в десятку найвідоміших доменних печей у світі. Вона є старійшиною у своїй віковій категорії, адже в інших країнах домни на 30-40 років молодші. Ми хочемо подовжити активне життя нашої печі. Вона є дуже важливою для підприємства й виробляє більше половини всього чавуну на комбінаті. У світі продовжують будувати доменні печі, - тож ця технологія залишається актуальною для нашої галузі. Ми виконаємо капітальний ремонт нашої «дев’ятки» - це наймасштабніша реконструкція за обсягом робіт та інвестиційною вартістю. При проектуванні ми враховували передовий досвід доменних технологій, які відповідають європейським нормам і стандартам. Бізнес переходить на амбітні масштаби та темпи модернізації, це наш внесок у рух України до євроінтеграції.

Деталі: Комплексна модернізація ДП-9 дозволить їй ефективно відпрацювати наступні 20 років. Замість дороговартісного природного газу буде використовуватись пиловугільне паливо. Сумарна витрата палива – газу, вугілля та коксу – знизиться, й відповідно собівартість чавуну буде меншою.

Зараз для охолодження домни використовуються великі обсяги води, проте після ремонту агрегат буде працювати з новим типом водного охолодження. Для цього кожух печі посилять та встановлять чавунні й мідні холодильні плити з карбідокремнієвими вогнетривами. Зараз доменний шлак охолоджується потужним потоком води, але за новою технологією шлак потраплятиме у гранулятор з вбудованою вежею-конденсатором, що знизить витрати води.

Нова газоочистка дозволить збільшити ефективність очищення доменного газу до 5 мг/Нм3. Цей газ буде використовуватися у якості палива на підприємстві.

Новий ливарний двір буде горизонтальний, закритого типу. На ньому встановлять дві аспіраційні системи з технологією рукавних фільтрів для відведення пилу й інших компонентів, що можуть забруднювати атмосферу.

На сьогодні вже виконано базове проектування реконструкції, укладені угоди та розпочато детальний інжиніринг. Територія доменної печі № 9 вже готується до будівництва. Зараз йде організація майданчиків під монтаж обладнання та складські приміщення. «АрселорМіттал Кривий Ріг» завершить реконструкцію доменної печі № 9 до кінця 2023 року.

Довідка: Загалом в «АрселорМіттал Кривий Ріг» працюють чотири доменні печі. Піч № 9 - найбільша з них, побудована у 1974 році. Її корисний об'єм наразі перевищує 5 000 кубометрів. У 2019 році доменна піч № 9 стала учасницею столичної інтерактивної виставки Ukraine WOW – наймасштабнішого виставкового проєкту країни.

2008  -  2009  -  2010  -  2011  -  2012  -  2013  -  2014  -  2015  -  2016  -  2017  -  2018  -  2019  -  2020  -  2021