ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг»
ПАТ «АрселорМiттал Кривий Рiг»

Прес-центр


Page tools
Друк
В закладки
Поділитися
FacebookTwitter


Прес-релізи

«АрселорМіттал Кривий Ріг» готовий оскаржити претензію Держекоінспекції на 450 мільйонів гривень в суді

Кривий Ріг, 17 вересня 2021 р. Свіжа претензія Держекоінспекції (ДЕІ) до «АрселорМіттал Кривий Ріг» – черговий приклад того, як контролюючий орган, спекулюючи на громадській думці, висуває невиправдані звинувачення і розрахунки збитків, начебто завданих довкіллю. Понад 450 міліонів гривень «штрафу» – за те, що металургійне підприємство на власній, спеціально виокремленій території розміщує шлами, які є побічним продуктом агломераційного виробництва і потім повторно використовуються у виробництві агломерату. Це стандартна виробнича технологія для усієї гірничо-металургійної галузі, і «АрселорМіттал Кривий Ріг» не є винятком.

Шламовий майданчик підприємства – це радянський спадок, який отримав новий власник у 2005 році під час купівлі активу. «Криворіжсталь» мала погоджену технологічну схему складування шламів на конкретній ділянці підприємства, і це не шкодило навколишньому середовищу. «АрселорМіттал Кривий Ріг» і зараз користується цією технологією, швидко переробляючи шлами на потужностях аглофабрики метвиробництва, не допускаючи надмірного накопичення відходів. На жаль, ситуація почала погіршуватися цього року, поки аглофабрика простоювала, а підприємство впродовж п’яти місяців очікувало дозволу на її роботу від держорганів.

Представники ДЕІ проводили планову перевірку на території «АрселорМіттал Кривий Ріг» у квітні 2021 року. У документах, надісланих підприємству, вони посилаються на дані безкоштовного сервісу Google Maps.

«В погрозі все новими штрафами та в нескінченних позапланових перевірках з боку ДЕІ ми вбачаємо беззаперечний тиск на бізнес», – говорить Артем Філіп’єв, директор з адміністративних питань «АрселорМіттал Кривий Ріг». – «Cвою правоту ми готові відстоювати у суді. Коли перевірчий орган зловживає довірою суспільства та ставить під загрозу інвестиційний клімат, він гальмує не тільки економічний розвиток країни, а й модернізацію виробництва, яка поліпшила б стан довкілля».

2008  -  2009  -  2010  -  2011  -  2012  -  2013  -  2014  -  2015  -  2016  -  2017  -  2018  -  2019  -  2020  -  2021