ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг»
ПАТ «АрселорМiттал Кривий Рiг»

Прес-центр


Page tools
Друк
В закладки
Поділитися
FacebookTwitter


Прес-релізи

«Кожен має право на роботу»: на старті - соціальний проект ВАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» і Фонду Східна Європа

Основні проблеми, з якими зіткаються діти-сироти при першому працевлаштуванні, обговорили керівники ВАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг», Фонду Східна Європа і представники міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, міського центру зайнятості, а також громадських організацій Кривого Рогу. Організатором цієї зустрічі виступило керівництво ВАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг». Воно ж забезпечило і умови для проведення «Круглого столу» в Академії АрселорМіттал підприємства. ВАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» і Фонд Східна Європа ініціювали проект соціального значення, який має назву «Кожен має право на роботу». Цей проект допоможе дітям та підліткам, позбавленим батьківського піклування, більш успішно адаптуватися до дорослого життя. Фінансувати його буде ВАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг».

У Кривому Розі проект почне працювати взимку 2009 року. Серед важливих та потрібних заходів він передбачає надання сиротам додаткових соціальних, інформаційних та освітянських послуг, а також – сприяння у працевлаштуванні.

«У Кривому Розі близько 3000 дітей мешкають у дитячих будинках та інтернатах. Вони не знають батьківського тепла і їх нема кому вести по дорослому життю. З досягненням повноліття вони погано інтегруються у суспільство, зіткаючись з проблемами при пошуку роботи та незнанням своїх прав. Ці діти більше ризикують потрапити в ситуації, пов’язані з нелегальним бізнесом, шахрайством, трудовою та сексуальною експлуатацією», - сказав директор центру соціальної служби молоді Павло Дабіжа.

«Ми хочемо, щоб у Кривому Розі взаємини промислових підприємств з місцевими громадськими організаціями та соціальними службами стали ще міцнішими. Я щиро хочу, щоб мої колеги підійшли з розумінням до проблем тих молодих людей, які виросли не в сім’ї, а в державному закладі, і могли надати їм допомогу кожен на своєму рівні. Ми посідаємо важливе місце в суспільстві, і я впевнений, що, простягаючи руку допомоги таким дітям, ми стаємо сильніше. Девіз нашої компанії «Змінюючи майбутнє…». І ми змінюємо його на краще. Цей проект дасть сиротам можливість «знайти своє місце під сонцем», - відзначив генеральний директор ВАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» Жан Жуе.

Проект спрямовано на підвищення ефективності роботи громадських організацій, відповідальних за надання допомоги соціальним сиротам, створення механізму сталого співробітництва між місцевими громадськими організаціями, соціальними службами та роботодавцями для покращення можливостей працевлаштування соціальних сиріт. Розпочинаючи його реалізацію, Фондом Східна Європа і ВАТ«АрселорМіттал Кривий Ріг» було оголошено конкурс задля вибору партнері по виконанню окремих компонентів проекту. До участі в конкурсі були запрошені українські громадські організації зі статусом юридичної особи, які мають досвід роботи у сфері проекту і необхідні ресурси.

«Я працюю з дітьми, які називаються «соціальними сиротами», протягом останніх 10 років. І можу з впевненістю сказати, що найбільш успішні, найбільш надійні програми з працевлаштування у країні – це ті, які запроваджуються спільно з місцевими громадськими організаціями, місцевою владою, промисловими підприємствами. Це той вид партнерських стосунків, які дійсно завжди допоможуть вирішити будь-які проблеми», - сказав генеральний директор Фонду Східна Європа Віктор Лях. Програма «Кожен має право на роботу» сприятиме зміцненню співпраці з місцевими неформальними організаціями й розвитку волонтерства. Створення волонтерського руху на ВАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» слугуватиме прикладом для інших компаній.

2008  -  2009  -  2010  -  2011  -  2012  -  2013  -  2014  -  2015  -  2016  -  2017  -  2018  -  2019  -  2020  -  2021