ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг»
ПАТ «АрселорМiттал Кривий Рiг»

Прес-центр


Page tools
Друк
В закладки
Поділитися
FacebookTwitter


Соціальні новини

Так тримати. Енергоефективність - вищий бал!

Турбота про раціональне і ефективне використання енергоресурсів - один з важливих напрямів роботи ВАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг». Успіхи підприємства по енергозбереженню високо оцінені на Всеукраїнському конкурсі «Топ-Енергоефективність».

Умовами конкурсу передбачалася не тільки висока віддача від виконаних українськими підприємствами робіт, але і пропаганда цих робіт через засоби масової інформації. При цьому для конкурсантів було передбачено п'ять номінацій. І в кожну з них підприємства могли подати тільки по одній роботі. ВАТ ««АрселорМіттал Кривий Ріг» надало свої роботи відразу для трьох номінацій. Результат - диплом переможця і два призові місця!

Кращою з кращих на цьому конкурсі була визнана виконана на ВАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» робота по переведенню опалювання печей прокатних станів з природного газу на природно-коксо-доменную суміш (номінація «Інвестування найкращого енергоефективного проекту »). Тільки за один 2008 рік нова система обігріву печей прокатних станів дозволила ВАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» заощадити понад 12 млн. кубометрів природного газу. А в грошовому еквіваленті загальний економічний ефект від її впровадження склав 16,8 млн.грн.

У номінації «Краще впровадження енергоефективних технологій» друге місце ВАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» забезпечила впроваджена в його агломераційному переділі технологія запалення аглошихти із застосуванням пристроїв, які теж працюють на природно-доменно-коксовій суміші, а не на чистому природному газі. Завдяки цій новинці, економія по нормах витрачання енергоносіїв на горнах агломашин підприємства склала 31,6%.

Ще одне друге місце було присуджене підприємству в номінації «Краще висвітлення теми енергоефективності в ЗМІ». На суд комісії в цій номінації (у ній брали участь і журналісти вітчизняних ЗМІ!) ВАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» представляло статтю заступника директора енергетичного департаменту Володимира Волкова «ОАО «АрселорМіттал Кривий Ріг»: як досягається економія паливно-енергетичних ресурсів». Ця стаття раніше була опублікована в журналі «Досвід» (№3, 2008 р.).

Нагороди для підприємства - диплом переможця, пам'ятний знак і дипломи лауреата - отримав директор енергетичного департаменту ВАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» Олександр Каменев. Ці нагороди йому вручив голова Національного агентства України з питань забезпечення ефективного використання енергетичних ресурсів І. Ю. Черкашин.

Підсумкова конференція і нагородження переможців Всеукраїнського конкурсу відбулися 27 березня в Києві.

« Мені було дуже приємно отримувати нагороди. На кожну з них був не один десяток претендентів, і те, що пріоритети були віддані саме «АрселорМіттал Кривий Ріг», говорить само за себе. Це - нагороди всьому колективу нашого підприємства», - говорить директор енергетичного департаменту ВАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» Олександр КАМЕНЕВ.


Глава адміністрації з виробництва Володимир ШЕРЕМЕТ переконаний: « Ці нагороди - результат систематичної роботи по енергозбереженню, яка вже не перший рік проводиться на нашому підприємстві. Вони свідчать про те, що ми вийшли на новий рівень - зацікавлене ставлення до раціонального використання енергоресурсів у нас демонструє не тільки керівництво підприємства, а і працівники служб та цехів підрозділів підприємства » .

Впроваджуючи нові енергозбережні технології, підприємство також постійно розширює сферу застосування в своїх підрозділах альтернативних природному газу видів палива і постійно контролює витрату енергоносіїв. У результаті отримується подвійний ефект - знижуючи забор природного газу ВАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» отримує істотну грошову вигоду і економить стратегічний вид сировини, закупівлі якої дорого коштує Україні. Так, тільки торік на ВАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» було впроваджено у виробництво 179 енергозбережних заходів. І в цілому вони заощадили підприємству понад 19 тис. тонн умовного палива, понад 15 тис. кіловат/годинників електроенергії і більше 23 тис. гигакалорій теплової енергії.

2008  -  2009  -  2010  -  2011  -  2012  -  2013  -  2014  -  2015  -  2016  -  2017  -  2018  -  2019  -  2020  -  2021

При повному або частковому відтворенні інформації - посилання на https://ukraine.arcelormittal.com є обов'язковою умовою (для інтернет-ресурсів гіперпосилання).