ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг»
ПАТ «АрселорМiттал Кривий Рiг»

Прес-центр


Page tools
Друк
В закладки
Поділитися
FacebookTwitter


Соціальні новини

АСУТП ДП-8

У вересні 2008 року доменна піч (після закінчення капітального ремонту) дала перший чавун. З метою збільшення продуктивності печі, підвищення якості та зниження собівартості виплавляємого чавуну, а також для підвищення надійності функціонування технологічного комплексу, зменшення кількості аварійних ситуацій та покращення екологічних показників доменної печі № 8 була впроваджена автоматизована система управління технологічним процесом комплексу доменної печі № 8 на базі комплексу технічних засобів фірми Siemens.

Впроваджена АСУТП ДП-8 охоплює 1400 одиниць інформаційних та 6500 одиниць керуючих сигналів, за обсягом автоматизації ДП-8 перевершує доменні печі № 5, 6 і 7 разом узяті. Також, на відміну від інших печей, АСУТП доменної печі № 8 включає в себе додаткові підсистеми:

- Система автоматичного управління гидро / пневмо приводів механізмами ливарного двору;
- Система автоматичного управління аспіраційних установок ливарних дворів і бункерні естакади;
- Автоматизована система управління насосної станції замкнутої системи охолодження холодильних плит і клапанів повітронагрівачів;
- Автоматизована система управління деаераторної-питательной установкою;
- Автоматизована система управління випарного охолодження шахти печі;
- Автоматизована система контролю рівня в приймальних бункерах, а також у проміжних і накопичувальних бункерах шіхтоподачі;
- Автоматизована система контролю профілю засипі печі.

Апаратні засоби  Siemens (крім 2-го рівня автоматизації) переважають також і на 1-му рівні - більша частина первинних перетворювачів це датчики фірми Siemens. В якості вторинних перетворювачів застосовані електронні реєстратори Honeywell, що дозволяє знизити витрати на їхнє обслуговування.

Застосування систем автоматичного керування електро / гидро / пневмо приводів механізмів комплексу доменної печі № 8 (за рахунок заміни релейного-контакторной автоматики на програмувальні контролери) вже дає позитивні результати у вигляді: скорочення аварійних простоїв за рахунок розвиненою діагностики електрообладнання; зниження електроспоживання за рахунок застосування елементів управління з малими струмами споживання, а найголовніше - забезпечує високу гнучкість системи управління при зміні технологічних вимог, спрямованих на збільшення продуктивності та якості (зміна алгоритмів роботи механізмів не вимагає додаткового монтажу кабельно-провідникової продукції і релейного-контакторної автоматики).

Автоматизована система управління технологічним процесом доменної печі № 8 є універсальним інструментом для підвищення точності дозування шихтових компонентів, вдосконалення роботи системи охолодження печі, зниження негативного впливу технологічного процесу на навколишнє середовище, а також для підвищення якості та надійності управління електро / гидро / пневмо приводів механізмів комплексу.

2008  -  2009  -  2010  -  2011  -  2012  -  2013  -  2014  -  2015  -  2016  -  2017  -  2018  -  2019  -  2020

При повному або частковому відтворенні інформації - посилання на https://ukraine.arcelormittal.com є обов'язковою умовою (для інтернет-ресурсів гіперпосилання).