ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг»
ПАТ «АрселорМiттал Кривий Рiг»

Прес-центр


Page tools
Друк
В закладки
Поділитися
FacebookTwitter


Соціальні новини

Ми були першими в багатьох починаннях

Флагман, гігант,  лідер, перлина української металургії - так  багато років називають наше підприємство. Гордість країни, гідна захоплення у всі часи, кращий науковий майданчик для проведення досліджень і впровадження ноу-хау. За 75 років на базі цехів підприємства були апробовані і упроваджені тисячі нововведень. Експерименти по зміні і удосконаленню технології проводилися з моменту створення підприємства. Ми часто дивували світ своїми нововведеннями, які потім підхоплювалися і реалізовувалися іншими підприємствами.

Саме на нашому підприємстві першими ставали до ладу агрегати, що не мали аналогів не тільки на території колишнього Радянського Союзу, але і в світовій металургії. Якщо в 1940-х роках виконувалися переважно відновні роботи, то, починаючи з 1950-х років, почався розквіт підприємства: інтенсивно розвивалися і нарощувалися виробничі потужності.


У 1939 році, введена в дію доменна піч №3 була наймогутнішою в Європе з об'ємом 1300 кубометрів. В цей же час почав працювати з двома конвертерами бессемерівський цех, який за своїми масштабами на той час не мав рівних в країні.
У 1956 році  введений в дію дрібносортовий стан №1 - перший двохнитковий безперервний прокатний стан з автоматизованим управлінням, на якому і був успішно освоєний випуск арматурного прокату. А через рік «Криворіжсталь» почала виготовляти катанку, що стало результатом пуску чотирьохниткового безперервного дротяного стану №1.
В кінці 1960 року  введена в експлуатацію повністю механізована перша 600-тонна мартенівська піч. Це була наймогутніша піч в світі у той час.

«Криворіжсталь»  стала першим металургійним підприємством, доменні печі якого оснастили установками пріпічной грануляції шлаку.


Задута 30 грудня 1974 года  «Дев'ятка», що увійшла до підручника історії, багато десятиліть утримувала світове лідерство в своїй потужності з об'ємом печі 5000 кубометрів. Вперше на ній була упроваджена конвеєрна шихтоподача, придоменна грануляція шлаку, на жолобах і конвеєрних трактах були встановлені перші аспіраційні установки.

У грудні 1971 року видав першу сталь конвертер № 6. Киснево-конвертерний цех №2 став єдиним в світі з шістьма конвертерами, а в 1978 році завершилася реконструкція цеху, що дозволила збільшити потужність з 5 до 6,5 млн.  тонн стали в рік.

У 1977 році був введений в дію унікальний дрібносортно-дротяний стан №6 з відділенням зачистки заготовок для усунення поверхневих дефектів і нагрівальною піччю з крокуючим подом, яка дозволяла нагрівати метал з мінімальним утворенням окалини.

Також в 1977 році в мартенівському цеху був введений в дію сталеплавильний агрегат №6 з двома ваннами - проектною потужністю 1,5 млн. тонн  в рік. На той час це був наймогутніший агрегат в країні.

У 2008 році на аглофабриці металургійного виробництва вперше почали застосовуватися у виробництві аглошихти поверхнево активні речовини, які у декілька разів зменшили викиди дрібної фракції пилу. Це дозволило проводити ефективніше очищення газів і збільшило термін служби роторів ексгаустерів.

На коксохімічному виробництві була введена в експлуатацію суперсучасна система очищення коксового газу від сірководню. Вона дозволила зменшити в 7 разів об'єми викидів забруднюючих речовин в атмосферу.


Це тільки тисячна частина того нового, що упроваджувалося на підприємстві. Якщо перераховувати всі технології, які застосовувалися з позначкою «вперше», то це буде багатотомне видання. Підприємство як і раніше розвивається. Воно завжди було орієнтиром в розвитку галузі. І можна з упевненістю сказати, що ще не раз ставатиме прикладом для наслідування на металургійному ринку.

2008  -  2009  -  2010  -  2011  -  2012  -  2013  -  2014  -  2015  -  2016  -  2017  -  2018  -  2019  -  2020  -  2021

При повному або частковому відтворенні інформації - посилання на https://ukraine.arcelormittal.com є обов'язковою умовою (для інтернет-ресурсів гіперпосилання).