ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг»
ПАТ «АрселорМiттал Кривий Рiг»

Прес-центр


Page tools
Друк
В закладки
Поділитися
FacebookTwitter


Соціальні новини

У МРК освоєні сучасні технології діагностики технічного стану встаткування

Одним із пріоритетних напрямків діяльності МРК у забезпеченні виконання правил технічної експлуатації механічного встаткування (ПТЕ) і контролі дотримання ПТЕ в структурних підрозділах підприємства, є діагностика, вивірка й балансування встаткування.


Даний напрямок діяльності забезпечує відділ діагностики, вивірки й балансування встаткування МРК (ВДВБ).


Відділ організований в 2000 році. У той час це було бюро надійності й довговічності встаткування УГМ у складі 3- х фахівців.

Організація такого підрозділу в складі служби експлуатації керування головного механіка була обумовлена стрімким розвитком в усьому світі такого виду неруйнівного контролю як вібродиагностика, створенням новітніх приладів і систем на основі комп'ютерної техніки. Вібродиагностика дозволяє по вібрації визначати технічний стан устаткування, виявляти дефекти, що розвиваються, підшипників, зубчастих передач, муфт, дефекти монтажу й виготовлення.


У цей час ВДВБ оснащений сучасним діагностичним устаткуванням:
- віброанализаторами Microlog CMVA60 фірми SKF, Швеція й СД-21 фірми ВАСТ, Росія;
- системами лазерної вивірки машин "Easy Laser" фірми Damalini, Швеція;
- лазерною рулеткою- далекоміром Disto A5;
- системою тепловізійного контролю ТН9100 фірми NEC ( Японія-США) і іншим.


Придбане сучасне встаткування дозволило освоїти технології:
- виявлення дефектів підшипників, зубчастих передач, муфт, балансування й центрування встаткування;
- виміру колії підкранових колій, лазерну геодезію металоконструкцій кранів, вивірки положення кранових коліс, лазерного центрування і юстировки встаткування;
- тепловізійного контролю різного встаткування (корпусів конвертерів і міксерів, газопроводів, пиловловлювачів і броні доменних печей, зводів нагрівальних печей прокатних станів, плавильних печей механоремонтного комплексу, електроустаткування машинних залів прокатних станів і ін.).


ПРОТЯГОМ 2009 року фахівці ВДВБ виконували діагностику встаткування практично у всіх структурних підрозділах підприємства: металургійного виробництва, шахтоуправління, коксохімічного виробництва й ГОКу.


У цей час чисельність відділу становить 7 чіл. Фахівці ВДВБ навчені, мають посвідчення на право виконання комплексу робіт з діагностики, вивірки й балансуванню встаткування. У планах відділу - одержання нового діагностичного обладнання, освоєння нових технологій і методик.


На фото - термограмма газоходу, виконана фахівцями ВДВБ.

2008  -  2009  -  2010  -  2011  -  2012  -  2013  -  2014  -  2015  -  2016  -  2017  -  2018  -  2019  -  2020

При повному або частковому відтворенні інформації - посилання на https://ukraine.arcelormittal.com є обов'язковою умовою (для інтернет-ресурсів гіперпосилання).