ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг»
ПАТ «АрселорМiттал Кривий Рiг»

Прес-центр


Page tools
Друк
В закладки
Поділитися
FacebookTwitter


Соціальні новини

Всеукраїнський конкурс молодих прокатників пам'яті Іона Ротару

Кривий Ріг, 6 травня, 2010р. У ВАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» відбувся Всеукраїнський конкурс молодих прокатників пам'яті Іона Ротару - Заслуженого металурга України, який 43 роки працював у прокатному виробництві підприємства. У цьому році в конкурсі взяли участь команди прокатників чотирьох підприємств: ВАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг», ВАТ «Єнакіївський металургійний завод», ЗАТ «Макіївський металургійний завод», ВАТ «Дніпровський металургійний комбінат ім. Дзержинського». У складі журі були представники всіх підприємств-учасників.

Кожна команда складалася з трьох представників найважливіших професій прокатника: вальцювальника стана гарячої прокатки, оператора посту управління та майстра основної виробничої ділянки. На першому - теоретичному - етапі конкурсанти письмово відповідали на 18 питань з технології прокатної справи, охорони праці та пожежної безпеки. Під час практичної частини майстри основних виробничих ділянок визначали геометричні розміри зразків готової продукції на швидкість і точність, оператори посту управління визначали швидкісний режим обороту кліті, а вальцювальники демонстрували знання обладнання, змагалися в умінні збирання та налаштування роликової коробки і в умінні правильно розібрати-зібрати підшипник рідинного тертя валкової опори.

Переможцем конкурсу стала команда ВАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» у складі: старший майстер дрібносортно-дротяного стану № 6 Сергій Білий, оператор посту керування блюмінга № 2 Андрій Чаєнков, вальцювальник дрібносортного стану № 5 Олександр Сироватка. Друге місце завоювала команда ЗАТ «Макіївський металургійний завод», третє місце - команда ВАТ «Дніпровський металургійний комбінат ім. Дзержинського ».

«Основна мета конкурсів фахової майстерності - спілкування між молодими людьми, можливість обмінятися досвідом. Прокатники - важлива ланка у металургійній справі, участь у конкурсі допомагає молодим фахівцям удосконалювати свої навички, підніматися кар'єрними сходами», - сказав Олександр Іоськов, Директор з виробництва ВАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг», який і сам пройшов школу професійного зростання на прокатному переділі.

«Наша команда перший раз бере участь у подібному змаганні і, незважаючи на те, що ми не стали переможцями, маємо намір і надалі приїжджати до вас. Ми дізналися багато нового про криворізьке підприємство, його історію, побували на екскурсії в основних цехах. Нас вразили виробничі ділянки. У вас є чому повчитися, а такі конкурси - це гарний привід для запозичення кращих напрацювань», - говорить Микола Сторубльов, начальник дротяного стану ЗАТ «Макіївський металургійний завод», один з представників суддівської команди.

Всеукраїнський конкурс професійної майстерності молодих прокатників пам'яті Іона Ротару буде проводитися щорічно. Його учасниками можуть стати не тільки команди з України, але й представники металургійних заводів будь-якої іншої країни світу, молоді фахівці у віці до 35 років.

Іон Теодорович Ротару всю свою трудову діяльність присвятив прокатному виробництву. Пройшов шлях від різальника гарячого металу до начальника цеху. Працював на підприємстві 43 роки (1964-2007 рр.). Очолював блюмінги №1 і №2, вніс неоціненний вклад у розвиток обтискного виробництва. Заслужений металург України, Заслужений працівник промисловості України, Заслужений працівник «Криворіжсталі», кавалер ордена «Трудової Слави» III ступеню, автор майже 100 раціоналізаторських пропозицій і 12 винаходів. Мудрий і вимогливий наставник, який виховав не одне покоління прокатників ВАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг». Саме учні Іона Ротару стали ініціаторами проведення у ВАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» конкурсу його пам'яті.

2008  -  2009  -  2010  -  2011  -  2012  -  2013  -  2014  -  2015  -  2016  -  2017  -  2018  -  2019  -  2020  -  2021

При повному або частковому відтворенні інформації - посилання на https://ukraine.arcelormittal.com є обов'язковою умовою (для інтернет-ресурсів гіперпосилання).