ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг»
ПАТ «АрселорМiттал Кривий Рiг»

Прес-центр


Page tools
Друк
В закладки
Поділитися
FacebookTwitter


Соціальні новини

Адітья Міттал: «Ми з оптимізмом дивимося на Україну»

Ексклюзивне інтерв'ю фінансового директора та члена Правління Групи АрселорМіттал Адітьї Міттала, яке було проведено за підсумками його візиту в ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг».

- Яка мета вашого візиту до України, і яких результатів ви від нього чекаєте?


- Я відвідую Україну разом з колегами - членами Правління Групи - у рамках поїздки по СНД, яка охоплює Кривий Ріг, Кузбас (Росія) і Теміртау (Казахстан). Разом з топ-менеджментом кожного підприємства ми аналізуємо стратегію і обговорюємо майбутні кроки з розвитку цих підприємств. Втім, найважливішою для нас є можливість зустрітися та поспілкуватися з колегами, а також подивитися виробничі потужності. Першочерговою метою візиту були огляд виробництва та обговорення з керівництвом ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» його середньострокової та довгострокової стратегії розвитку на 2014-2020 рр.

- Як ви оцінюєте розвиток комбінату через 5 років після придбання? Які у компанії плани щодо України?

- Перш за все, я думаю, команда «АрселорМіттал Кривий Ріг»» виконала прекрасну роботу та розпочала сміливу подорож, яка перетворить це підприємство в сучасну динамічну та конкурентоспроможну компанію. Я знаю про славне минуле цього заводу і ту гордість, яку люди тут відчувають щодо досягнень цього заводу. Тим не менше, сьогодні він потребує модернізації, щоб зберігати конкурентоспроможність на світовому ринку та відповідати постійно зростаючим вимогам клієнтів. Ще багато чого треба зробити, але в цьому питанні ми на правильному шляху. За останні 5 років після придбання тут було впроваджено близько 50 великих інвестиційних проектів та понад 4 мільярди гривень було вкладено в модернізацію цього заводу та підвищення його конкурентоспроможності.

Думаю, працівники підприємства мають пишатися тим, як воно впоралося з недавніми труднощами - навіть в момент найбільш жорстокої кризи в галузі «АрселорМіттал Кривий Ріг» продовжувало виконувати інвестиційні зобов'язання, свої зобов'язання перед працівниками та місцевими мешканцями. Під час придбання, за Договором купівлі-продажу, ми взяли на себе безпрецедентний набір інвестиційних зобов'язань, включаючи великі соціальні зобов'язання. Деякими проектами, які тут здійснюються, не займається ніхто на ринку - наприклад, будівництво та надання безкоштовного житла робітникам або утримання великої соціальної інфраструктури з сучасними оздоровчими та медичними центрами. Досягнуте - прекрасний доказ тієї користі, яку АрселорМіттал приносить промисловості та суспільству Україні.

Тут була запущена амбітна програма перетворень, в результаті якої ми очікуємо побачити кращу, більш ефективну модель бізнесу - більш економічні процеси, націлені на кінцевий результат, скорочену кількість рівнів між генеральним директором і робітниками, менше бюрократії та формальностей, більш швидкий, більш ефективний процес прийняття рішень, з більш впорядкованим управлінням і людьми, які необхідні для наступних етапів нашого розвитку.

Так, тут ми працюємо в дуже непростих умовах. Ми розуміємо, що умови для розвитку бізнесу, так само як і інвестиційний клімат, в України ще формуються. Будуть потрібні реформи, щоб підвищити рівень довіри інвесторів і залучити в країну такі необхідні іноземні інвестиції. Проблема з відшкодуванням ПДВ досі не вирішена, і ми безумовно зіштовхуємося з деякими складнощами, приймаючи величезну кількість інспекцій на підприємстві. Незважаючи на всі труднощі, ми з оптимізмом дивимося на Україну та майбутнє «АрселорМіттал Кривий Ріг», ми віддані цій країні і бачимо величезний потенціал на цьому ринку. Ми з нетерпінням чекаємо запуску першої на підприємстві МБЛЗ наприкінці цього року, йдуть роботи по проекту нової сучасної аглофабрики, керівництво компанії спільно з урядом працює над визначенням оптимального способу виходу з форс-мажору і виконанням інвестиційних зобов'язань, що залишилися. Все це свідчить про нашу прихильність Україні та наші плани розвитку цього підприємства далі.

- Як у нашій компанії справи в плані досягнення своєї мети "бути переможцем у посткризовому світі"? Зараз, коли найбільш складний період позаду, які уроки винесла АрселорМіттал з цієї кризи?

- Ця криза випробувала саму сутність нашої моделі ведення бізнесу, але сьогодні ми можемо сказати, що ми пройшли це випробування. Щоб побороти кризу, ми поставили кілька складних, але необхідних цілей - згуртуватися навколо трьох «C» - це Cash, Cost і Customer (готівка, витрати і замовники - англ.). Завдяки самовідданості та ентузіазму наших працівників по всьому світу, поставлені цілі були не тільки досягнуті, але й перевищені. Ті величезні зусилля, які ми доклали, призвели до істотної та стабільної економії витрат. І що найголовніше, ми зробили все це, зберігаючи пріоритетну увагу на здоров'ї та безпеці робітників. Ми навіть знизили коефіцієнт частоти нещасних випадків на 24%. Безумовно, це виграшний результат для всіх 280 тисяч наших колег по всьому світу.

Кризи можуть бути у високому ступені руйнівними подіями, однак вони пропонують сприятливі можливості тим, хто досить сміливий для того, щоб прийняти їх. Економічна ситуація та ринкові умови змінюються. Але наша здатність захищати і розширювати свою конкурентну перевагу буде критично важлива для довгострокового успіху нашої організації. Програма наших дій сконцентрована на тому, щоб підвищити конкурентоспроможність по всій організації. Нашою найбільш очевидною перевагою завжди був масштаб. Зокрема, наш глобальний масштаб означав те, що ми могли швидко адаптувати виробництво до кризових рівнів попиту. Збереження нашого положення лідера та міжнародної величини - це одна з ключових стратегічних цілей для нас у сьогоднішньому посткризовому світі.

Посткризовий світ - зовсім інший. Ми продовжуємо жити в світі невизначеностей і непостійності. Ми бачимо непостійність на ринку, спад попиту та зростання цін на сировину. Ми повинні бути готовими підлаштуватися знов, якщо буде потрібно. Головним принципом завжди буде вирівнювання рівня виробництва з попитом без втрати ринкової частки і без загрози для рівня послуг та якості.

- Які плани у АрселорМіттал щодо підрозділу гірничого видобутку з урахуванням останніх сприятливих тенденцій на ринку?

- Ключовий аспект нашої стратегії - це розвиток підрозділу гірничого видобутку. У нас амбітні цілі. Ми розробили плани щодо збільшення нашого виробництва майже вдвічі - до 100 мільйонів тонн до 2015 р. Цього можна досягти за допомогою розширення за рахунок як нових, так і тих проектів, що виконуються, на наших існуючих виробничих активах. Компанія вже володіє величезним запасом у 16 мільярдів тонн ресурсів, тому можливостей - маса.

У гірничій справі якість настільки ж важлива, як і кількість. Тому ми також працювали над визначенням способів істотного підвищення якості своєї залізорудної продукції. Вже визначені численні проекти, які змінять виробництво більшості наших потужностей з низької якості видобутої руди до стандартів, які є конкурентоспроможними на міжнародному рівні. Тобто у нас буде не тільки більше руди, але і руда принципово більш високої якості.

- Здоров'я та безпека залишаються основною цінністю компанії. Яка ваша особиста думка з питання здоров'я та безпеки? Що потрібно зробити для поліпшення наших результатів в плані здоров'я та безпеки?

- Ми мобілізували безпрецедентні ресурси у всій компанії, щоб кожен з наших працівників знав і розумів правила техніки безпеки, і щоб кожне з наших підприємств було безпечним місцем роботи. Думаю, наша сила в тому, що ми можемо відкрито визнавати свої проблеми і відкрито обговорювати, що необхідно зробити для покращення становища. Коли минулого року ми зрозуміли, що наші показники в області здоров'я та безпеки далекі від прийнятних, ми вжили серйозні заходи для поліпшення ситуації. І ми вже можемо бачити певні поліпшення за результатами 1 кварталу цього року. Я знаю, що на вашому підприємстві також вражаючі результати в плані скорочення частоти та тяжкості нещасних випадків після того, як було вжито дуже серйозні заходи з посилення контролю та особистої відповідальності кожного робітника. Це приклад того, яких результатів можна досягти, якщо просто дотримуватись базових правил безпеки та працювати над тим, щоб кожен робітник ставився до них з повною серйозністю. Ми повинні продовжувати працювати над створенням робочого місця, яке було б було повністю безпечним для здоров'я робітників, щоб стати найбезпечнішою металургійною компанією світу. І зміни починаються з кожного з нас. Темою Дня Здоров'я та Безпеки 28 квітня 2011 р. стали слова «Від пріоритету - до цінності». Це означає, що Здоров'я та Безпека глибоко вкорінені у всьому, що ми робимо, і є інтегральною складовою кожної з наших трьох основних цінностей.

- Ще одна ключова стратегічна мета - перетворення компанії в «постачальника першого вибору», тобто того, якому віддають кращий вибір наші клієнти. Для «АрселорМіттал Кривий Ріг», яке є в своїй більшості експортно-орієнтованою компанією, конкурентоспроможність є дуже важливою. Що насправді означає «постачальник, якому віддають кращий вибір»?

- У замовників є вибір, і ми ніколи не повинні забувати про це. В результаті наш успіх вимірюється нашою часткою на ринку, і збереження та збільшення цієї частки повинні залишатися нашою кінцевою метою. Замовник завжди має бути в центрі уваги, але в ситуації потенційного надлишку пропозиції це стає нагальною необхідністю. І ми зможемо утримувати конкурентоспроможність, тільки якщо досягнемо найвищого рівня стандартів за собівартістю, якості продукції та послугами. Ми ніколи не повинні забувати, що ми робимо сталь для наших замовників. Якщо ми не надаємо їм те, що їм потрібно и тоді, коли їм потрібно, то ми не будемо успішні. Як найбільша в світі металургійна компанія ми багато чого можемо запропонувати нашим замовникам. Наша глобальна присутність означає, що ми займаємо ідеальне положення у постачанні відповідної продукції клієнтам по всьому світу, де б вони не працювали.

- Що б ви хотіли сказати робітникам підприємства?

- Наші люди - вирішальний фактор нашого успіху. Ми цінуємо те, що ви робите, і ми вдячні за самовідданість і віддачу, продемонстровані вами в нелегкі часи. Через 5 років після того, як цей завод став частиною сім'ї АрселорМіттал, ви вже є невід'ємною частиною нашого міжнаціонального персоналу. Я знаю, що багато хто з вас використовує цю унікальну перевагу, - персонал «АрселорМіттал Кривий Ріг» активно вивчає англійську мову, спілкуючись з колегами з інших підприємств АрселорМіттал, обмінюючись ідеями та передовим досвідом, ефективно використовуючи знання один одного. Ось що робить нас унікальними. Я б закликав персонал підприємства пам'ятати, що ви є частиною найбільшої в світі металургійної компанії, а також найсильнішої і найбільш професійної команди металургів у світі.

2008  -  2009  -  2010  -  2011  -  2012  -  2013  -  2014  -  2015  -  2016  -  2017  -  2018  -  2019  -  2020  -  2021

При повному або частковому відтворенні інформації - посилання на https://ukraine.arcelormittal.com є обов'язковою умовою (для інтернет-ресурсів гіперпосилання).