ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг»
ПАТ «АрселорМiттал Кривий Рiг»

Прес-центр


Page tools
Друк
В закладки
Поділитися
FacebookTwitter


Соціальні новини

Звіт про діяльність у сфері охорони праці та промислової безпеки ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» за 9 місяців 2012 р.

За результатами 9 місяців 2012 р. в ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» знижено коефіцієнт частоти виробничого травматизму (на 1 мільйон відпрацьованих людино-годин) на 35% (0,38 в порівнянні з 0,58 за аналогічний період 2011 р.). Підприємству вдалося досягти зниження рівня травматизму на виробництві завдяки контролю виконання вимог виробничої безпеки та системному запобіганню рискам у сфері охорони праці.

Також за підсумками роботи за 9 місяців в ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» на 38% знижена кількість нещасних випадків з втратою днів працездатності (16 нещасних випадків в порівнянні з 26 нещасними випадками за аналогічний період 2011 р.). За 9 місяців 2012 р. в ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» було допущено 2 нещасних випадки із смертельним результатом.

В ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» всі робітники підприємства навчаються корпоративним виробничим стандартам із запобігання нещасним випадкам із смертельним результатом ArcelorMittal Fatality Prevention, які встановлюють вимоги за такими напрямками: готовність до аварійних ситуацій, використання кранів, вантажопідйомного обладнання, транспортних засобів і водіння, безпека на залізниці, ізоляція, робота на висоті, в замкнутих просторах і газонебезпечних ділянках, розслідування нещасних випадків, управління підрядниками.

За 9 місяців 2012 р. на підприємстві зареєстровано 5 травм з втратою робочих днів з працівниками підрядних організацій (4 за аналогічний період 2011 р.). У тому числі в третьому кварталі в підрядній організації було допущено 1 нещасний випадок із смертельним результатом. Коефіцієнт частоти виробничого травматизму серед підрядних організацій підприємства склав 0,48 в порівнянні з 0,44 за аналогічний період 2011 р. ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» продовжує проводити навчання в сфері охорони праці для робітників підрядних організацій, які виконують роботи на території підприємства. За 9 місяців 2012 р. більше 5 тисяч працівників підрядних організацій пройшли навчання із робот підвищеної небезпеки, а також корпоративним стандартам АрселорМіттал у сфері охорони праці.

За результатами 9 місяців 2012 р. ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» інвестувало понад 147 млн. грн. в охорону праці та заходи з промислової безпеки (за аналогічний період 2011 р. – більше 116 млн. грн.). За 9 місяців 2012 р. основні витрати ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» на виконання ключових заходів з охорони праці склали:
• 34,2 млн. грн. – на забезпечення працівників спеціальним одягом і взуттям, іншими засобами індивідуального захисту;
• 16,3 млн. грн. – на забезпечення питного режиму (надання бутильованої питної води в цехи підприємства на безкоштовній основі);
• 11,8 млн. грн. – на забезпечення безкоштовного спеціального харчування та молока для робітників, зайнятих на роботах з особливо шкідливими умовами праці.
ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» продовжує роботу із створення комфортних та безпечних умов праці для своїх робітників і в 2012 р. на питання виробничої безпеки підприємство планує витратити 173 млн. 300 тис. грн. (на 19% більше, ніж було заплановано в 2011 р.).

З 24 по 27 вересня 2012 р. фахівцями QSCert-Ukraine B.V. (Нідерланди) проведено офіційний ресертифікаційний аудит системи управління охороною праці підприємства на відповідність вимогам міжнародного стандарту OHSAS 18001:2007. Стандарт OHSAS 18001:2007 є ефективним інструментом управління ризиками у виробничій діяльності та зниження їхньої вірогідності, оскільки заснований на системному підході, що дозволяє запобігати можливим аварійним ситуаціям. Під час аудиту аналізуються дії підприємства з підвищення контролю над ризиками, розподіл відповідальності всередині організації, а також дотримання вимог законодавства в сфері охорони здоров'я та безпеки праці. Аудитори провели зустрічі з вищим керівництвом підприємства, керівниками структурних підрозділів, здійснили аналіз документів системи управління охороною праці. За результатами аудиту підприємству в четвертому кварталі 2012 р. буде видано новий сертифікат відповідності. Сертифікація на відповідність вимогам стандарту OHSAS 18001 є підтвердженням того, що ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» контролює всі потенційні ризики, які можуть бути присутніми як в звичайній повсякденній роботі, так і виникати при нестандартних ситуаціях.

Довідка
В 2011 р. ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» інвестувало в охорону праці та виробничу безпеку понад 187 млн. грн. В 2011 р. підприємству вдалося досягти показника Кч = 0,6, що на 21% нижче, ніж в 2010 р. Згідно з Колективним договором ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» кошти на створення безпечних умов праці на робочих місцях, запобігання виробничому травматизму та професійним захворюванням виділяються у розмірі 0,6% від суми реалізованої продукції підприємства за попередній рік.

Для визначення рівню виробничого травматизму ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» використовує об'єктивний показник – коефіцієнт частоти нещасних випадків (Кч). Показник використовується для виміру рівня виробничого травматизму та відстеження динаміки нещасних випадків на підприємстві за певний період часу. Це більш коректний підхід у порівнянні з використанням абсолютних показників травматизму (кількість травм), оскільки кожне промислове підприємство має свої особливості, які впливають на показники травматизму при порівняльному аналізі: чисельність працівників, складність виробничих процесів, рівень зносу обладнання тощо.

Коефіцієнт тяжкості (Кт) травматизму оцінює середню тривалість непрацездатності робітників, які отримали травми на виробництві.

OHSAS 18001 – міжнародний стандарт з розробки ефективної системи управління охороною праці та виробничою безпекою персоналу (Occupational Health and Safety Management Systems). Він призначений для створення безпечних умов праці на підставі систематичного контролю ризиків безпеки та здоров'я, зниження вірогідності потенційних аварій. Вимоги стандарту OHSAS 18001 повністю сумісні з системою менеджменту якості згідно ISO 9001 і системою екологічного менеджменту ISO 14001 для максимально ефективного виконання зобов'язань з охорони здоров'я та безпеки персоналу. Сертифікат OHSAS 18001 видається на 3 роки, щорічно проводиться інспекційний контроль (наглядовий аудит) для підтвердження відповідності вимогам стандарту.

Робота з сертифікації системи управління охороною праці ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» на відповідність вимогам міжнародного стандарту OHSAS серії 18000 розпочалася в 2005 р., і в листопаді 2007 р. підприємство отримало єдиний міжнародний сертифікат OHSAS 18001:1999. В жовтні 2009 р. проведена ресертифікація системи управління охороною праці підприємства на відповідність новій версії міжнародного стандарту OHSAS 18001:2007.

QSCert-Ukraine B.V. (нідерландський підрозділ міжнародного органу з сертифікації QSCert) надає сертифікаційні послуги в Україні та країнах СНД.

2008  -  2009  -  2010  -  2011  -  2012  -  2013  -  2014  -  2015  -  2016  -  2017  -  2018  -  2019  -  2020  -  2021

При повному або частковому відтворенні інформації - посилання на https://ukraine.arcelormittal.com є обов'язковою умовою (для інтернет-ресурсів гіперпосилання).