ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг»
ПАТ «АрселорМiттал Кривий Рiг»

Прес-центр


Page tools
Друк
В закладки
Поділитися
FacebookTwitter


Соціальні новини

Звіт про діяльність у сфері охорони праці та промислової безпеки ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» за 2012 р.

Інвестиції
В 2012 р. ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг», найбільше металургійне підприємство України, інвестувало в охорону праці та заходи з промислової безпеки 183,2 млн. грн. Згідно з Колективним договором ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг», кошти на створення безпечних умов праці на робочих місцях, запобігання виробничому травматизму та професійним захворюванням виділяються у розмірі 0,6% від суми реалізованої продукції підприємства за попередній рік. В 2012 р. основні витрати ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» на виконання ключових заходів з охорони праці склали:
• 49,453 млн. грн. – на забезпечення працівників спеціальним одягом і взуттям, іншими засобами індивідуального захисту;
• 20,548 млн. грн. – на забезпечення питного режиму (надання бутильованої питної води та вітамінізованого напою в цехи підприємства на безкоштовній основі);
• 15,793 млн. грн. – на забезпечення безкоштовного спеціального харчування та молока для робітників, зайнятих на роботах з особливо шкідливими умовами праці.

В 2012 р. ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» виконало більше 300 заходів за ключовими напрямками в сфері охорони праці: створення комфортних і безпечних умов праці робітників, запобігання виробничому травматизму та професійним захворюванням. Серед основних заходів з поліпшення умов і безпеки праці в 2012 р. – придбання механізованого інструменту на суму більше 772 тис. грн., установок для обігріву та охолодження на робочих місцях на суму більше 5 млн. грн., засобів для безпечного виконання робіт на висоті на суму більше 2,7 млн. грн.

Серед багаточисельних проектів 2012 р. ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» у сфері охорони праці, направлених на поліпшення умов праці для робітників і запобігання виробничому травматизму:
• завершення другого етапу будівництва лінії механізованої упаковки готового прокату в сортопрокатному цеху №1 (44,8 млн. грн.), що дозволить виключити ручну працю робітників підприємства під час упаковки прокату;
• придбання машини для ломки футерування (2 млн. 150 тис. грн.) для механізації важких робіт в цеху ремонту металургійних печей;
• придбання самохідного гідравлічного телескопічного підйомника (1 млн. 550 тис. грн.) для забезпечення безпечного виконання ремонтних робіт на висоті в цеху водопостачання;
• придбання захватів для переміщення рейок (139 тис. грн.) для безпечного виконання навантажувально-розвантажувальних робіт працівниками цеху ремонту колій.

Результати
В 2012 р. в ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» знижено коефіцієнт частоти виробничого травматизму (кількість нещасних випадків на 1 мільйон відпрацьованих людино-годин) на 30% (0,42 в порівнянні з 0,6 за 2011 р.). За підсумками роботи в 2012 р. в ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» на 33% знижено кількість нещасних випадків з втратою днів працездатності (24 нещасних випадків в порівнянні з 36 нещасними випадками за 2011 р.). Незважаючи на значні інвестиції та системну роботу із запобігання ризикам у сфері охорони праці та виробничої безпеки в 2012 р., на підприємстві сталося 3 нещасних випадки із смертельним результатом: 2 випадки з працівниками підприємства і 1 випадок з робітником підрядної організації.

Коефіцієнт частоти виробничого травматизму серед працівників ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» і підрядних організаційЗа підсумками роботи в 2012 р. рівень травматизму в підрозділах металургійного виробництва та гірничому департаменті ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» знижено на 75%. В структурних підрозділах коксохімічного виробництва, де відмічено зростання травматизму в 2012 р., був введений особливий режим робіт з охорони праці та пожежної безпеки. Для зниження рівня травматизму тут проведено позачергове навчання та перевірка знань з питань виробничої безпеки робітників коксового цеху №1, навчання всіх керівників і фахівців коксохімічного виробництва вимогам корпоративних стандартів у сфері охорони праці, встановлені додаткові обгороджування небезпечних зон, розробляються проекти обгороджувань обертових частин обладнання та запобігання прямому виходу персоналу в небезпечну зону.

Аналіз травматизму в ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» за видами випадків в 2012 р.Робота з підрядними організаціями
Щорічно на об'єктах ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» працюють близько 25 тисяч робітників підрядних організацій. В 2012 р. на підприємстві зареєстровано 7 травм з втратою робочих днів з працівниками підрядних організацій (6 за 2011 р.). Коефіцієнт частоти виробничого травматизму серед підрядних організацій підприємства склав 0,49 в порівнянні з 0,48 за 2011 р. В ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» проводиться оцінювання підрядних організацій за принципом «Світлофор», який дозволяє підприємству максимально ретельно здійснювати відбір підрядників. В 2012 р. проведено оцінювання підрядних організацій за принципом «Світлофор» за 103 видами робіт.

ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» забезпечує цілодобовий контроль безпечного виконання робіт підрядними організаціями на об'єктах капітального ремонту та будівництва (команда «Червоні скорпіони»). Під час проведення капітальних ремонтів виробничих агрегатів або капітального будівництва «Червоні скорпіони» (спеціально навчені працівники підприємства) постійно знаходяться поряд з виконавцями робіт, контролюючи безпеку ведення робіт підрядниками. В команду «Червоні скорпіони» входять працівники підприємства з трудовим стажем не менше 1 року, які мають достатній рівень знань у сфері виробничої безпеки. В 2012 р. 300 працівників команди «Червоні скорпіони» пройшли навчання в сфері охорони праці та виробничої безпеки.

Чіткі вимоги та контроль в області виробничої безпеки є найважливішими умовами в прагненні компанії АрселорМіттал до нульового показника частоти виробничого травматизму, без розподілу на своїх та сторонніх працівників. Для зниження рівня виробничого травматизму ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» продовжує проводити навчання в сфері охорони праці для працівників підрядних організацій, які виконують роботи на території підприємства. В 2012 р. 9 532 робітника підрядних організацій пройшли навчання вимогам корпоративних стандартів АрселорМіттал у сфері охорони праці.

В ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» всі працівники підприємства навчаються корпоративним виробничим стандартам із запобігання нещасним випадкам із смертельним результатом ArcelorMittal Fatality Prevention Standarts (FPS), що встановлюють вимоги за такими напрямками: готовність до аварійних ситуацій, використання кранів, вантажопідйомного обладнання, транспортних засобів і водіння, безпека на залізниці, ізоляція, робота на висоті, в замкнутих просторах і газонебезпечних ділянках, розслідування нещасних випадків, управління підрядниками.

26 квітня 2012 р. в ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» був відкритий перший серед металургійних підприємств України тренінг-центр з безпечного виконання робіт. Новий учбовий центр призначений для практичного навчання робітників підприємства та працівників підрядних організацій вимогам корпоративних стандартів із запобігання смертельним нещасним випадкам відповідно до корпоративних стандартів компанії - FPS. Будівля учбового центру складається з учбового корпусу та практичного полігону, обладнаного сучасними тренажерами. Тренажери дають можливість навчатися безпечним способам виконання робіт в умовах, максимально наближених до виробничих. У новому тренінг-центрі можуть одночасно навчатися близько 150 чоловік. У реалізацію даного проекту ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» інвестувало більше 7 млн. грн.

Сертифікація системи управління охороною праці
З 24 по 27 вересня 2012 р. фахівцями QSCert-Ukraine B.V. (Нідерланди) проведено офіційний ресертифікаціний аудит системи управління охороною праці підприємства на відповідність вимогам міжнародного стандарту OHSAS 18001:2007. За результатами аудиту підприємство в четвертому кварталі 2012 р. отримало новий сертифікат відповідності. Сертифікація на відповідність вимогам стандарту OHSAS 18001 є підтвердженням того, що ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» контролює всі потенційні ризики, які можуть бути присутніми як в звичайній повсякденній роботі, так і виникати при нестандартних ситуаціях. Під час аудиту аналізуються дії підприємства з підвищення контролю над ризиками, розподіл відповідальності всередині організації, а також дотримання вимог законодавства в сфері охорони здоров'я та безпеки праці. Стандарт OHSAS 18001:2007 є ефективним інструментом управління ризиками у виробничій діяльності та зниження їхньої вірогідності, оскільки заснований на системному підході, що дозволяє запобігати можливим аварійним ситуаціям.

Довідка:
Для визначення рівню виробничого травматизму ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» використовує об'єктивний показник – коефіцієнт частоти нещасних випадків (Кч). Показник використовується для виміру рівня виробничого травматизму та відстеження динаміки нещасних випадків на підприємстві за певний період часу. Це більш коректний підхід у порівнянні з використанням абсолютних показників травматизму (кількість травм), оскільки кожне промислове підприємство має свої особливості, які впливають на показники травматизму при порівняльному аналізі: чисельність працівників, складність виробничих процесів, рівень зносу обладнання тощо.

OHSAS 18001 – міжнародний стандарт з розробки ефективної системи управління охороною праці та виробничою безпекою персоналу (Occupational Health and Safety Management Systems). Він призначений для створення безпечних умов праці на підставі систематичного контролю ризиків безпеки та здоров'я, зниження вірогідності потенційних аварій. Вимоги стандарту OHSAS 18001 повністю сумісні з системою менеджменту якості згідно ISO 9001 і системою екологічного менеджменту ISO 14001 для максимально ефективного виконання зобов'язань з охорони здоров'я та безпеки персоналу. Сертифікат OHSAS 18001 видається на 3 роки, щорічно проводиться інспекційний контроль (наглядовий аудит) для підтвердження відповідності вимогам стандарту.

Робота з сертифікації системи управління охороною праці ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» на відповідність вимогам міжнародного стандарту OHSAS серії 18000 розпочалася в 2005 р., і в листопаді 2007 р. підприємство отримало єдиний міжнародний сертифікат OHSAS 18001:1999. В жовтні 2009 р. проведена ресертифікація системи управління охороною праці підприємства на відповідність новій версії міжнародного стандарту OHSAS 18001:2007.

QSCert-Ukraine B.V. (нідерландський підрозділ міжнародного органу з сертифікації QSCert) надає сертифікаційні послуги в Україні та країнах СНД.

2008  -  2009  -  2010  -  2011  -  2012  -  2013  -  2014  -  2015  -  2016  -  2017  -  2018  -  2019  -  2020  -  2021

При повному або частковому відтворенні інформації - посилання на https://ukraine.arcelormittal.com є обов'язковою умовою (для інтернет-ресурсів гіперпосилання).