ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг»
ПАТ «АрселорМiттал Кривий Рiг»

Прес-центр


Page tools
Друк
В закладки
Поділитися
FacebookTwitter


Соціальні новини

Звіт про діяльність у сфері охорони праці та промислової безпеки ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» за 2013 р.

Інвестиції

В 2013 р. ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг», найбільше металургійне підприємство України, інвестувало в охорону праці та заходи з промислової безпеки більше 186 млн. грн. Основні витрати ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» на виконання ключових заходів щодо охорони праці склали:
• 49,235 млн. грн. – на забезпечення робітників спеціальним одягом і взуттям, іншими засобами індивідуального захисту. В 2013 р. керівництво ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» прийняло рішення про забезпечення працівників підприємства двома комплектами спецодягу на подвоєний термін носіння, починаючи з 2014 р.;
• 12,668 млн. грн. – на забезпечення питного режиму (надання бутильованої питної води та вітамінізованого напою в цехи підприємства на безкоштовній основі);
• 15,373 млн. грн. – на забезпечення безкоштовного спеціального харчування та молока для робітників, які зайняті на роботах з особливо шкідливими умовами праці.

В 2013 р. ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» здійснило більше 400 заходів з ключових напрямків у сфері охорони праці: створення комфортних і безпечних умов праці робітників, запобігання виробничому травматизму та професійним захворюванням. Серед багаточисельних проектів 2013 р. ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» у сфері охорони праці, направлених на покращення умов праці для робітників і запобігання виробничому травматизму:
• придбання поливальної техніки (автомобілів БілАЗ) для гірничотранспортного цеху гірничого департаменту на суму 10,2 млн. грн.;• обладнання майданчику для перезмінки в кар'єрі №2-біс рудоуправління гірничого департаменту на суму 3,7 млн. грн.;

• придбання автовишки АГП-30-5 на шасі МАЗ-631705 і ВС-26 на шасі КамАЗ-43118 для гірничотранспортного цеху гірничого департаменту на суму 1,9 млн. грн.;• придбання гідравлічного підйомника Nifty-210 для управління капітальних і поточних ремонтів гірничого департаменту на суму 792 тис. грн.;• для запобігання нещасним випадкам під час виконання робіт з ремонту та обслуговування електрообладнання виконано реконструкцію електропостачання споживачів шлакопереробного цеху на суму 5,9 млн. грн.;

• для механізації важких робіт в ливарно-ковальському та кисневому виробництвах придбано навантажувачі на суму 521,3 тис. грн.;• для механізації важких робіт в цеху ремонту колій придбано механізований інструмент на суму 355,2 тис. грн.Результати

В 2013 р. в ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» коефіцієнт частоти виробничого травматизму (кількість нещасних випадків на 1 мільйон відпрацьованих людино-годин) склав 0,58. Незважаючи на значні інвестиції та системну роботу із запобігання ризикам у сфері охорони праці та виробничої безпеки в 2013 р., в ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» сталося 3 нещасних випадки із смертельним результатом: 2 випадки з робітниками підрядної організації та 1 випадок з працівником підприємства.  

В 2013 р. в ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» рівень профзахворювань робітників знижено на 10,4% (43 випадки профзахворювань в порівнянні з 48 випадками в 2012 р.). Цього удалося досягти завдяки підвищеній увазі до профілактики профзахворювань: проведенню періодичних медичних оглядів працівників підприємства з використанням сучасного медичного обладнання, регулярному флюроогляду всіх робітників, проведенню розслідування всіх випадків профзахворювань.

Сертифікація системи управління охороною праці

З 30 вересня по 2 жовтня 2013 р. фахівцями QSCert-Ukraine B.V. (Нідерланди) проведено щорічний перевірочний аудит системи управління охороною праці підприємства на відповідність вимогам міжнародного стандарту OHSAS 18001:2007. За результатами аудиту підтверджено раніше виданий підприємству сертифікат №О-567012 від 25.10.2012 р. про відповідність системи управління охороною праці підприємства вимогам міжнародного стандарту OHSAS 18001:2007.

Сертифікація на відповідність вимогам стандарту OHSAS 18001 є підтвердженням того, що ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» контролює всі потенційні ризики, які можуть бути присутніми як в звичайній повсякденній роботі, так і виникати під час нестандартних ситуацій. В ході аудиту аналізуються дії підприємства з підвищення контролю над ризиками, розподіл відповідальності всередині організації, а також дотримання вимог законодавства в сфері охорони здоров'я та безпеки праці. Стандарт OHSAS 18001:2007 є ефективним інструментом управління ризиками в виробничій діяльності та зниження їхньої вірогідності, оскільки заснований на системному підході, який дозволяє запобігати можливим аварійним ситуаціям.

В період з 21 жовтня по 1 листопада 2013 р. фахівці міжнародної аудиторської компанії «IRCA Global» (Південна Африка) провели в ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» аудит з промислової безпеці. Метою даного аудиту є перевірка ступеню впровадження та виконання на підприємстві вимог корпоративних стандартів АрселорМіттал із запобігання нещасним випадкам із смертельним результатом ArcelorMittal Fatality Prevention Standards (FPS). Даний аудит підтвердив, що в ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» ні з одного з 11 стандартів FPS немає погіршень, і підприємство продовжує системну роботу в сфері охорони праці та промислової безпеки.

ArcelorMittal Fatality Prevention Standards містять 11 стандартів, які діють на рівні корпорації:
• Робота на висоті
• Замкнуті простори
• Ізоляція і блокування
• Безпека на залізниці
• Крани і вантажопідйомне устаткування
• Аудити цехів
• Транспортні засоби і водіння
• Управління підрядчиками
• Розслідування нещасних випадків
• Готовність до аварійних ситуацій
• Небезпеки і ризики – HIRA.

Вимогам стандартів ArcelorMittal Fatality Prevention Standards навчаються всі робітники підприємства та працівники підрядних організацій. Корпорацією АрселорМіттал встановлено багаторівневу систему оцінки впровадження стандартів FPS – від введення формальних правил для контролю робот до досягнення виробничої досконалості.

Довідка:
Для визначення рівню виробничого травматизму ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» використовує об'єктивний показник – коефіцієнт частоти нещасних випадків (Кч). Показник використовується для виміру рівня виробничого травматизму та відстеження динаміки нещасних випадків на підприємстві за певний період часу. Це більш коректний підхід в порівнянні з використанням абсолютних показників травматизму (кількість травм), оскільки кожне промислове підприємство має свої особливості, які впливають на показники травматизму при порівняльному аналізі: чисельність працівників, складність виробничих процесів, рівень зносу обладнання тощо.

OHSAS 18001 – міжнародний стандарт з розробки ефективної системи управління охороною праці та виробничої безпеки персоналу (Occupational Health and Safety Management Systems). Він призначений для створення безпечних умов праці на підставі систематичного контролю ризиків безпеки та здоров'я, зниження вірогідності потенційних аварій. Вимоги стандарту OHSAS 18001 повністю сумісні з системою менеджменту якості згідно ISO 9001 і системою екологічного менеджменту ISO 14001 для максимально ефективного виконання зобов'язань з охорони здоров'я та безпеки персоналу. Сертифікат OHSAS 18001 видається на 3 роки, щорічно проводиться інспекційний контроль (наглядовий аудит) для підтвердження відповідності вимогам стандарту.

Робота з сертифікації системи управління охороною праці ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» на відповідність вимогам міжнародного стандарту OHSAS серії 18000 почалася в 2005 р., і в листопаді 2007 р. підприємство отримало єдиний міжнародний сертифікат OHSAS 18001:1999. В жовтні 2009 р. проведено ресертифікацію системи управління охороною праці підприємства на відповідність новій версії міжнародного стандарту OHSAS 18001:2007.  

QSCert-Ukraine B.V. (нідерландський підрозділ міжнародного органу з сертифікації QSCert) надає сертифікаційні послуги в Україні та країнах СНД.

2008  -  2009  -  2010  -  2011  -  2012  -  2013  -  2014  -  2015  -  2016  -  2017  -  2018  -  2019  -  2020  -  2021

При повному або частковому відтворенні інформації - посилання на https://ukraine.arcelormittal.com є обов'язковою умовою (для інтернет-ресурсів гіперпосилання).