ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг»
ПАТ «АрселорМiттал Кривий Рiг»

Прес-центр


Page tools
Друк
В закладки
Поділитися
FacebookTwitter


Соціальні новини

Витрати на природоохоронну діяльність. Звіт за третій квартал 2014 р.

Капітальні інвестиції ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» на виконання природоохоронних заходів за липень-вересень 2014 р. склали 226,125 млн. грн., в тому числі:
∙ капітальне будівництво - 213,1 млн. грн .;
∙ утримання - 13,025 млн. грн.

На 2014 р. ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» запланувало комплекс природоохоронних заходів, який включає:
∙ заходи відповідно до екологічних програм Дніпропетровської області та м. Кривий Ріг;
∙ заходи з мінімізації утворення та розміщення відходів у навколишньому середовищі;
∙ заходи щодо забезпечення надійності експлуатації основних фондів природоохоронного призначення.

Основні природоохоронні заходи в другому кварталі 2014 р.

Модернізація діючого конвертерного цеху з будівництвом нових установок очистки газу за конвертерами №№1-6, дожигом СО і впровадженням автоматизованої системи екологічного моніторингу та технологічного процесу  


Очікуваний екологічний ефект - зниження викидів забруднюючих речовин в атмосферу на 5240 т/рік.

Станом на 01.10.2014 р. розроблений проект, придбано екологічне обладнання для одного конвертера.
Виконуються будівельно-монтажні роботи будівлі димососної станції і факельних труб II блока конверторів. У вересні 2014 р. конвертер №5 підприємства зупинений на капітальний ремонт. Виконуються монтажні роботи кисне проводів, апаратів очистки газу, димососу.
З 01.01.2014 р. освоєно капітальних інвестицій - 99,8 млн. грн.Капітальний ремонт доменної печі №6 з впровадженням комплексу природоохоронних заходів

Очікуваний екологічний ефект - зниження викидів забруднюючих речовин в атмосферу на 7057 т/рік.

З 2010 р. ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» веде капітальний ремонт 1 розряду доменної печі №6 з будівництвом нових сучасних установок очистки газу та впровадженням системи безперервного моніторингу викидів забруднюючих речовин в атмосферу. Будується сучасний дворівневий ливарний двір, конструкція якого дозволить поліпшити умови праці на робочих місцях.

Станом на 01.10.2014 р. виконуються будівельно-монтажні роботи електрофільтрів і системи вивантаження пилу по спорудженню установок очистки газу. Виконано монтаж димососів, вихлопних труб і приміщень пістанцій. Ведуться роботи з будівництва нового підбункерного приміщення, монтажу укриття грохотів та конвеєрів, повітропроводів від укриття жолобів, що коливаються, ливарного двору.


З початку 2014 р. ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг»  направив 46,2 млн. грн.  на природоохоронні заходи.
Реконструкція хвостового господарства і оборотного водопостачання в районі с. Миролюбівка з нарощуванням дамб обвалування до позначки +145 м, у тому числі 1 пусковий комплекс  

Екологічний ефект - збільшення ємності існуючих хвостосховищ з метою запобігання забруднення земель в результаті розміщення хвостів збагачення у навколишньому природному середовищі.

Завершено будівництво всіх карт на відмітках + 140м і + 145м. Карти передані цеху шламового господарства рудозбагачувальної фабрики гірничого департаменту під експлуатацію.


На позначці +145,0 м. завершуються роботи з будівництва розділової греблі між «Додатковим відсіком» і основною чашею хвостосховища відм. + 145м.

З початку 2014 р. виконано капіталовкладень на суму 31,3 млн. грн.

Впровадження системи екологічного моніторингу  
В даний момент в ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» впроваджується автоматизована система моніторингу навколишнього середовища. Роботи ведуться за декількома напрямками:
∙ підсистема моніторингу атмосферного повітря в межах санітарно-захисної зони підприємства  
Введені в експлуатацію автоматизовані пости спостереження за якістю атмосферного повітря в зоні впливу металургійного та коксохімічного виробництв і гірничо-збагачувального комплексу підприємства. Пости пройшли метрологічну атестацію.Результати цілодобового контролю - вміст забруднюючих речовин в повітрі миттєвого значення будуть автоматично передаватися на підприємство для оперативного реагування на будь-які зміни або відхилення.

∙ підсистема моніторингу стічних вод  
Виконуються роботи по впровадженню комплексу підсистеми моніторингу стічних вод. Сучасне обладнання забезпечить автоматичне безперервне вимірювання вмісту хлоридів, заліза, нафтопродуктів, зважених речовин, водневого показника в стічній воді і обсяг скидання. Виконано будівельно-монтажні роботи, ведуться роботи по інтеграції та пуско-наладки.

∙ створення комплексної системи моніторингу з єдиним центром моніторингу в цілому по всьому підприємству  
Ведеться робота з розробки та впровадженню комплексної локальної системи моніторингу. В загальну систему планується передача даних з постів контролю: якості атмосферного повітря на межі санітарно-захисної зони підприємства, якісних і кількісних показників стічних вод підприємства, моніторинг промислових викидів від стаціонарних джерел.

За 9 місяців 2014 р. капітальні інвестиції ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» на впровадження автоматизованої системи моніторингу довкілля склали 2,778 млн. грн.

2008  -  2009  -  2010  -  2011  -  2012  -  2013  -  2014  -  2015  -  2016  -  2017  -  2018  -  2019  -  2020  -  2021

При повному або частковому відтворенні інформації - посилання на https://ukraine.arcelormittal.com є обов'язковою умовою (для інтернет-ресурсів гіперпосилання).