ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг»
ПАТ «АрселорМiттал Кривий Рiг»

Прес-центр


Page tools
Друк
В закладки
Поділитися
FacebookTwitter


Соціальні новини

Витрати на природоохоронну діяльність. Звіт за четвертий квартал 2014 р.

Капітальні інвестиції ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» на виконання природоохоронних заходів за липень-вересень 2014 р. склали 226,125 млн. грн., в тому числі:
• капітальне будівництво – 234,826 млн. грн.;
• утримання – 40,907 млн. грн.

На 2014 р. ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» запланувало комплекс природоохоронних заходів, що включає:
• заходи відповідно до екологічних програм Дніпропетровської області та м. Кривий Ріг;
• заходи з мінімізації утворення та розміщення відходів у навколишньому середовищі;
• заходи щодо забезпечення надійності експлуатації основних фондів природоохоронного призначення.

Основні природоохоронні заходи в другому кварталі 2014 р.

Модернізація діючого конвертерного цеху з будівництвом нових установок очистки газу за конвертерами №№1-6, дожигом СО і впровадженням автоматизованої системи екологічного моніторингу та технологічного процесу


Очікуваний екологічний ефект - зниження викидів забруднюючих речовин в атмосферу на 5 240 т/рік.

13 вересня 2014 р. конвертер №5 зупинено на капітальний ремонт. Виконуються монтажні роботи повітропроводів, апаратів очищення газу, димососу.

С 01.01.2014 р. освоєно капітальних інвестицій – 215,256 млн. грн.


Капітальний ремонт доменної печі №6 з впровадженням комплексу природоохоронних заходів

Очікуваний екологічний ефект - зниження викидів забруднюючих речовин в атмосферу на 7057 т/рік.

З 2010 р. ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» здійснює капітальний ремонт І розряду доменної печі №6 з будівництвом нових сучасних установок очистки газу та впровадженням системи безперервного моніторингу викидів забруднюючих речовин в атмосферу. Будується сучасний дворівневий ливарний двір, конструкція якого дозволить поліпшити умови праці на робочих місцях.

Станом на 01.01.2015 р. виконано будівельно-монтажні роботи електрофільтрів і системи вивантаження пилу. Виконано монтаж димососів, вихлопних труб і приміщень підстанцій. Ведуться роботи з будівництва нового підбункерного приміщення, монтажу укриття гуркотів та конвеєрів, повітропроводів від укриття жолобів, що коливаються, ливарного двору.


З початку 2014 р. на природоохоронні заходи ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» інвестувало 53,750 млн. грн.

Реконструкція хвостового господарства і оборотного водопостачання в районі с. Миролюбівка з нарощуванням дамб обвалування до позначки +145 м, у тому числі 1 пусковий комплекс  

Екологічний ефект - збільшення ємності існуючих хвостосховищ з метою запобігання забруднення земель в результаті розміщення хвостів збагачення у навколишньому природному середовищі.


Станом на 01.01.2015 р. завершено будівництво всіх карт на відмітках +140 м і +145 м. Карти передані цеху шламового господарства рудозбагачувальної фабрики гірничого департаменту підприємства під експлуатацію.

На позначці +145,0 м завершуються роботи з будівництва розділової греблі між «Додатковим відсіком» і основною чашею хвостосховища відм. + 145 м.

З початку 2014 р. освоєно капіталовкладень на суму 40,9 млн. грн.

Впровадження системи екологічного моніторингу  
В даний момент в ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» впроваджується автоматизована система моніторингу навколишнього середовища. Роботи ведуться за декількома напрямками:
∙ підсистема моніторингу атмосферного повітря в межах санітарно-захисної зони підприємства  
Введені в експлуатацію автоматизовані пости спостереження за якістю атмосферного повітря в зоні впливу металургійного та коксохімічного виробництв і гірничо-збагачувального комплексу підприємства. Пости пройшли метрологічну атестацію.Результати цілодобового контролю - вміст забруднюючих речовин в повітрі миттєвого значення будуть автоматично передаватися на підприємство для оперативного реагування на будь-які зміни або відхилення.

∙ підсистема моніторингу стічних вод  
Виконуються роботи по впровадженню комплексу підсистеми моніторингу стічних вод. Сучасне обладнання забезпечить автоматичне безперервне вимірювання вмісту хлоридів, заліза, нафтопродуктів, зважених речовин, водневого показника в стічній воді і обсяг скидання. Виконано будівельно-монтажні роботи, ведуться роботи по інтеграції та пуско-наладки.

∙ створення комплексної системи моніторингу з єдиним центром моніторингу в цілому по всьому підприємству  
Розроблена документація «Комплексна система екологічного контролю та моніторингу ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг». Технічне завдання».

За 2014 р. на впровадження автоматизованої системи моніторингу навколишнього середовища капітальні інвестиції ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» склали 9,806 млн. грн.

2008  -  2009  -  2010  -  2011  -  2012  -  2013  -  2014  -  2015  -  2016  -  2017  -  2018  -  2019  -  2020  -  2021

При повному або частковому відтворенні інформації - посилання на https://ukraine.arcelormittal.com є обов'язковою умовою (для інтернет-ресурсів гіперпосилання).