ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг»
ПАТ «АрселорМiттал Кривий Рiг»

Прес-центр


Page tools
Друк
В закладки
Поділитися
FacebookTwitter


Соціальні новини

Генеральний директор ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» виступив на конференції Європейської Бізнес Асоціації (ЄБА)

Парамжит Калон, Генеральний директор ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг», який входить до складу Правління Європейської Бізнес Асоціації, виступив на конференції, організованій ЄБА.

Учасники конференції обговорили перспективи України в контексті глобальних економічних тенденцій, також перед ними виступили члени Правління ЄБА та представники таких міжнародних організацій, як Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР), Світовий банк та інші. Європейська Бізнес Асоціація, що об'єднує близько 900 європейських, українських та міжнародних компаній, є провідною організацією міжнародного бізнесу в Україні.

«У 2015 році значно знизилася будівельна діяльність. Відбулося істотне падіння внутрішнього попиту на сталь, - сказав у своєму виступі на конференції Парамжит Калон. - ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» виробляє близько 6 млн. т. сталі на рік. У кращі часи на внутрішньому ринку ми продавали близько 1 500 000 т. металопродукції, але в минулому році цей показник впав до 0,5 млн. т. Зараз 87% від обсягів виробництва поставляється на експорт і тільки 13% - на внутрішній ринок. Така тенденція зумовлена істотним скороченням будівельної активності в Україні в минулому році і відсутністю великих інфраструктурних проектів.

Попит на металопродукцію глобально знизився. Китайські виробники масштабно демпінгують ціни на всіх експортних ринках, на яких раніше ми продавали свою продукцію. Через девальвацію російського рубля ми втратили всі наші ринки в країнах СНД. Ми більше не можемо конкурувати на ринках Грузії, Азербайджану, Туркменістану, Киргизстану, де ми раніше продавали великі обсяги продукції. Тобто, з одного боку, Китай - розташувався на експортних ринках, а з іншого - Росія зайняла ринки країн СНД і також продає продукцію в Україні, що в цілому дуже ускладнює для нас ринкову ситуацію.

У 2016-му, ми сподіваємося, ситуація не буде такою ж, як у 2015-му. Ми представили багато пропозицій уряду про партнерство у будівництві доріг, ми можемо запропонувати свій шлак, який використовується в будівництві доріг, і нашу арматуру для державних проектів. У нас є досвід участі у подібних проектах у країнах ЄС, і ми там є партнерами. Але поки що нічого конкретно не зроблено, і ми не знаємо чи почнеться такий проект в 2016 році чи ні».

На думку Генерального директора ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг», уряд не вживає достатньо зусиль для залучення великих інвесторів. «В Україні немає «червоної доріжки»для нас чи іншого інвестора. Нам доводиться багато боротися, щоб вести бізнес в цій країні, багато раз нам доводиться просити, наприклад, про відшкодування ПДВ, - повідомив Парамжит Калон. - Стан речей змінюється, але зміни приходять не так швидко, як би хотілося. Ми залишилися, коли інші інвестори пішли », - сказав він.

Парамжит Калон зазначив, що АрселорМіттал вірить у довгострокову стратегію і, незважаючи на дуже важку ситуацію сьогодні, АрселорМіттал інвестує 1 200 000 000 доларів в модернізацію підприємства в 2015-2019 рр. Парамжит Калон висловив особисте переконання, що Україна є прекрасною країною і в неї є все, щоб бути однією з кращих країн у світі. Не вистачає всього лише правильного світогляду і стратегії.

Виступ Парамжита Калона на конференції можна переглянути тут.
2008  -  2009  -  2010  -  2011  -  2012  -  2013  -  2014  -  2015  -  2016  -  2017  -  2018  -  2019  -  2020  -  2021

При повному або частковому відтворенні інформації - посилання на https://ukraine.arcelormittal.com є обов'язковою умовою (для інтернет-ресурсів гіперпосилання).