ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг»
ПАТ «АрселорМiттал Кривий Рiг»

Прес-центр


Page tools
Друк
В закладки
Поділитися
FacebookTwitter


Соціальні новини

Звіт про діяльність у сфері охорони праці та промислової безпеки ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» за 2015 р.

Інвестиції
В 2015 р. ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг», найбільше гірничо-металургійне підприємство України, інвестувало в охорону праці та заходи з промислової безпеки 252 млн. грн. Відповідно до Колективного договору підприємства на охорону праці, запобігання виробничому травматизму та професійним захворюванням виділяються кошти в розмірі 0,6% від суми реалізованої продукції за минулий рік. Основні витрати ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» на виконання ключових заходів щодо охорони праці склали:

∙ 69 млн. грн. – на забезпечення робітників спеціальним одягом і взуттям, засобами індивідуального захисту;
∙ 14,37 млн. грн. – на забезпечення питного режиму (надання бутильованої питної води та вітамінізованого напою в цехи підприємства на безкоштовній основі);
∙ 17, 77 млн. грн. – на забезпечення безкоштовного спеціального харчування та молока для робітників, які зайняті на роботах з особливо шкідливими умовами праці;
∙ 2,91 млн. грн. - на забезпечення працівників миючими засобами, що нейтралізують дію на організм і шкіру шкідливих речовин;
∙ 1, 18 млн. грн. - на проведення обов'язкового попереднього, періодичного і позапланового медичних оглядів працівників;


В 2015 р. ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» інвестувало понад 99 млн. грн. на здійснення 353 технічних заходів, направлених на покращення умов праці, запобігання виробничому травматизму, професійним захворюванням працівників, а також на підвищення рівню охорони праці. В тому числі, витрати підприємства на впровадження ключових заходів склали:

∙ 8,48. грн. на зменшення впливу на працівників шкідливих виробничих факторів;
∙ 5,5 млн. грн. на створення оптимального мікроклімату на робочих місцях;
∙ 11,56 млн. грн. на механізацію важких робіт;
∙ 840 тис. грн. на придбання засобів захисту від ураження електричним струмом

Інвестиції в виробничу безпеку, 2006-2015 рр., млн. грн.


Результати
В 2015 р. в ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» коефіцієнт частоти виробничого травматизму (кількість нещасних випадків на 1 мільйон відпрацьованих людино-годин) склав 0,39.
ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» продовжує залишатися в числі заводів з найменшим коефіцієнтом частоти нещасних випадків серед всіх підприємств компанії АрселорМіттал. За підсумками роботи за 2015 р. ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг займає третю позицію за рівнем коефіцієнта частоти виробничого травматизму після підприємства в підприємств у Чехії та Аргентині (Кч=0,37).  Програма «Прагнення до нуля» залишається основним пріоритетом як в ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг», так і на всіх підприємствах компанії АрселорМіттал по всьому світу. Головна мета цього проекту – звести до нуля кількість нещасних випадків на виробництві.

У 2015 р. В ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» відбулося 25 нещасних випадків. На жаль, не вдалося запобігти два нещасні випадки зі смертельним результатом: в доменному цеху №1 з працівником підрядної організації, з власним працівником в шахтоуправлінні.

У 2015 р. більшість нещасних випадків (понад 58%) сталися з організаційних причин, серед яких невиконання інструкцій з охорони праці, невиконання посадових обов'язків, незастосування засобів індивідуального захисту та інше. Основними причинами нещасних випадків стали падіння з висоти і падіння, обвалення предметів і матеріалів (по 25% відповідно).

Сертифікація системи управління охороною праці
У жовтні 2015 р. В ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» відбувся сертифікаційний аудит компанії «SGS-Ukraine». За його підсумками отримано сертифікат №CH15 / 1267 відповідності системі управління охороною праці підприємства вимогам Міжнародного стандарту OHSAS 18001: 2007.

Аудитори побували в підрозділах коксохімічного та металургійного виробництв, гірничого департаменту (відкрита і підземна розробка) підприємства. Фахівці здійснили аудит на предмет забезпечення в ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» здорових і безпечних умов праці, запобігання випадкам виробничого травматизму та профзахворювань. Пильна увага була приділена готовності персоналу підприємства попереджувати надзвичайні ситуації, пов'язані із загрозою життю і здоров'ю працівників, і здатності оперативно реагувати на такі ситуації. За підсумками аудиту зроблено висновок, що на підприємстві впроваджена і підтримується в робочому стані система управління охороною праці відповідно до вимог стандарту OHSAS 18001: 2007, і підтверджена здатність системи досягати цілі, встановлені Політикою підприємства в галузі охорони праці.

З метою дотримання та забезпечення культури виробництва на ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» розроблено та введено в дію «Положення про куріння тютюнових виробів на території підприємства, у виробничих, адміністративних, побутових та інших приміщеннях» П 196-05, згідно з яким в структурних підрозділах визначені , обладнані і позначені згідно вимог пожежної безпеки, спеціальні місця для куріння.

Довідка:
Для визначення рівню виробничого травматизму ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» використовує об'єктивний показник – коефіцієнт частоти нещасних випадків (Кч). Показник використовується для оцінки рівня виробничого травматизму та відстеження динаміки виробничого травматизму на підприємстві за певний період часу. Це більш коректний підхід у порівнянні з використанням абсолютних показників травматизму (кількість травм), оскільки кожне промислове підприємство має свої особливості, які впливають на показники травматизму при порівняльному аналізі: чисельність працівників, складність виробничих процесів, рівень зносу обладнання тощо.

OHSAS 18001 – міжнародний стандарт з розробки ефективної системи управління охороною праці та виробничою безпекою персоналу (Occupational Health and Safety Management Systems). Він призначений для створення безпечних умов праці на підставі систематичного контролю ризиків безпеки та здоров'я, зниження вірогідності потенційних аварій. Вимоги стандарту OHSAS 18001 повністю сумісні з системою менеджменту якості згідно ISO 9001 і системою екологічного менеджменту ISO 14001 для максимально ефективного виконання зобов'язань з охорони здоров'я та безпеки персоналу. Сертифікат OHSAS 18001 видається на 3 роки, щорічно проводиться інспекційний контроль (наглядовий аудит) для підтвердження відповідності вимогам стандарту.

Робота з сертифікації системи управління охороною праці ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» на відповідність вимогам міжнародного стандарту OHSAS серії 18000 почалася в 2005 р., і в листопаді 2007 р. підприємство отримало єдиний міжнародний сертифікат OHSAS 18001:1999. У жовтні 2009 р. проведено ресертифікацію системи управління охороною праці підприємства на відповідність новій версії міжнародного стандарту OHSAS 18001:2007.  
2008  -  2009  -  2010  -  2011  -  2012  -  2013  -  2014  -  2015  -  2016  -  2017  -  2018  -  2019  -  2020  -  2021

При повному або частковому відтворенні інформації - посилання на https://ukraine.arcelormittal.com є обов'язковою умовою (для інтернет-ресурсів гіперпосилання).