ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг»
ПАТ «АрселорМiттал Кривий Рiг»

Прес-центр


Page tools
Друк
В закладки
Поділитися
FacebookTwitter


Соціальні новини

У ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» освоїли роботу доменних печей на безгазової шихті

ПАТ "АрселорМіттал Кривий Ріг" на двох доменних печах №6 і №7 відмовилося від природного газу, перейшовши на технологію використання безгазової шихти. Доменникам підприємства вдалося значно знизити споживання природного газу, одного з найдорожчих енергоресурсів при виробництві чавуну, і тим самим скоротити собівартість продукції.  У березні цього року доменні печі №№ 6 і 7 повністю відпрацювали за цією технологією. Завдяки цьому, а також мінімального використання кількості кисню і комплексу додаткових заходів щодо зниження виробничих витрат в березні ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» в групі АрселорМіттал стало одним з підприємств, де досягнуті кращі показники по собівартості продукції. Крім того, єдиним в АрселорМіттал, де технологія безгазової шихти використовується на постійній основі.

Перед ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» стояла мета - знизити вартість коксового еквівалента в доменних печах за рахунок виведення з виробництва природного газу та заміни його на кокс, який удвічі дешевше. Впроваджувати технологію безгазової шихти було вирішено на доменних печах №№6 і 7, так як їх обсяги - по 2 тис. кубометрів кожна - найбільш підходили для цього. Розробкою технології займалися фахівці аглодоменного департаменту, технічного управління ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» за підтримки СТО групи. При переході на технологію безгазової шихти важливим був підбір оптимального режиму плавки в доменних печах, конструкція яких спочатку була розрахована на застосування природного газу.

Легше перехід на технологію безгазової шихти пройшов на ДП №7, так як після капітального ремонту третього розряду ця доменна піч вже була переведена на нову технологію і роздувалася в необхідному для цього режимі. Більш детально попрацювати довелося з ДП №6. Щоб досягти стійкого перепаду тиску по всій висоті печі, була змінена система завантаження, налагоджений газодутьевий режим.  Для досягнення максимальної економії коксу з дотриманням необхідної теоретичної температури горіння палива на повітряних фурмах була спочатку знижена температура гарячого дуття і, поступово, щоб не порушити технологічний режим роботи печі, температура гарячого дуття була виведена на заданий рівень - 950 градусів за Цельсієм із застосуванням технології зволоження дуття паром.

Владислав Листопадов, директор аглодоменного департаменту: «В умовах сучасного ринку зниження собівартості продукції створює передумови до високої конкурентоспроможності. Це особливо актуально в боротьбі за збереження існуючих ринків збуту продукції та завоювання нових. В даний час в доменному виробництві ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» проводиться цілеспрямована робота з виведення з технологічного процесу такого дорогого палива, як природний газ. На доменній печі №9, обсяг якої 5 тис. кубометрів, вводиться метод пиловугільного вдування.  ДП №9 дає левову частку виробництва чавуну на підприємстві. Її переклад на пиловугільне паливо буде пов'язаний зі значною економією і в цілому зниженням собівартості продукції. Стоїть завдання: відмовитися від природного газу та на ДП №8, з впровадженням пиловугільного вдування. На печах меншого обсягу, таких як ДП №№6 і 7, було вирішено впровадити технологію безгазової шихти. Березень відпрацювали стабільно».

Євген Шидловський, в.о. начальника технічного управління: «Високі ціни на газ змушують меткомбінати відмовлятися від використання газу в доменному виробництві і переходити на більш дешеві види палива - кокс і пиловугільне вдування. У ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» ідея такого переходу виникла ще в минулому році на піку ціни на природний газ. Було ретельно проаналізовано роботу промислових агрегатів, щоб знайти на якому етапі існують найбільші витрати. Витрати природного газу і кисню займають чималу частку в собівартості чавуну. Був розроблений режим роботи доменних печей без природного газу і поступово освоєна ця технологія. Звичайно, без труднощів не обійшлося. Але завдяки зусиллям і професіоналізму всіх зайнятих у впровадженні фахівців підприємства перехід ДП №№6 і 7 на безгазових шихту пройшов успішно. Зараз доменні печі працюють стабільно».

2008  -  2009  -  2010  -  2011  -  2012  -  2013  -  2014  -  2015  -  2016  -  2017  -  2018  -  2019  -  2020  -  2021

При повному або частковому відтворенні інформації - посилання на https://ukraine.arcelormittal.com є обов'язковою умовою (для інтернет-ресурсів гіперпосилання).