ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг»
ПАТ «АрселорМiттал Кривий Рiг»

Прес-центр


Page tools
Друк
В закладки
Поділитися
FacebookTwitter


Соціальні новини

«АрселорМіттал Кривий Ріг» стало переможцем Всеукраїнського екологічного конкурсу

ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» стало переможцем ХV Всеукраїнського конкурсу «Екологічна якість та безпека», який організований Всеукраїнською громадською організацією «Жива планета» за підтримки Міністерства екології та природних ресурсів України. Перемога в номінації «Системний підхід до управління та впровадження більш чистих технологій виробництва» - це заслуга всього колективу підприємства, всіх тих, хто своєю щоденною працею забезпечує екологічну безпеку і безаварійну роботу підприємства.

Протягом 2015 року в ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» запроваджено комплекс природоохоронних заходів масштабної інвестиційної програми:
1. Побудовано три нові установки очищення газу від підбункерного приміщення і ливарного двору доменної печі №6 доменного цеху №1. В результаті впровадження заходу локалізовані викиди шкідливих речовин від ливарного двору доменної печі, досягнуті концентрації викидів пилу - 30 мг / м3, що нижче державних нормативів (50 мг / м3).
2. Побудовані дві установки очищення газу від конвертерів №№5, 6 з впровадженням інноваційної системи допалення СО на факельній трубі, інноваційна система очищення газу дозволила значно знизити викиди забруднюючих речовин.
3. Реконструйована установка очищення газу від обертової печі №2 вогнетривно-вапняного цеху із заміною застарілого апарату очищення газу (електрофільтру) на сучасний рукавний фільтр. Це дозволило досягти значного зниження викидів пилу.
4. Удосконалено схему подачі газу на нагрівальних колодязях №№25-36 блюмінга з метою стабілізації згоряння палива на горілчаних пристроях і зниження викидів оксиду вуглецю.
5. Виконано реконструкцію п'яти установок очистки газу від живильників похилих і горизонтальних конвеєрів рудозбагачувальних фабрик №№1, 2 ГД.
6. На всіх нововведених установках очищення газу встановлені прилади моніторингу викидів шкідливих речовин в атмосферу.
7. Поетапна реконструкція хвостосховищ з метою створення додаткових корисних ємностей для складування хвостів збагачення без використання додаткових земельних ресурсів.

Роботи з модернізації підприємства відповідно до прийнятої екологічної стратегії тривають. Планомірно і послідовно застарілі технології поступаються місцем передовим, з обов'язковим впровадженням екологічних заходів. В агломераційному цеху №2 модернізована агломашина №6 з будівництвом нової системи очищення газу на всіх стадіях виробництва агломерату. Встановлені прилади моніторингу за викидами: пиломіри і газоаналізатори (в-во Німеччина). Дані передаються автоматично в режимі онлайн на монітор диспетчеру цеху. В даний час виконуються пуско-налагоджувальні роботи, налагодження технологічного устаткування і газоочисних установок. Триває реконструкція коксових батарей №№5, 6 коксохімічного виробництва, в ході якої буде вирішений ряд екологічних питань. З експлуатації виведуть морально і фізично застарілі коксові батареї, забруднюючі атмосферне повітря викидами шкідливих речовин. В результаті реконструкції будуть мінімізовані викиди в атмосферу і, як наслідок, буде знижений негативний вплив на навколишнє середовище за рахунок впровадження прогресивних рішень, передбачених у конструкції коксових батарей, таких як установка безпилової видачі коксу; сучасний комплекс гасіння коксу; будівництво шести нових систем аспірації для локалізації викидів; система бездимного завантаження вугільної шихти з використанням гідроінжекціі; сучасна система ущільнення коксових дверей і кришок стояків; зворотний система використання води.

У планах на найближчі роки модернізація п'яти агломашин аглоцеха №2 із заміною газоочисних установок на нові, будівництво нових установок очистки газу від конвертерів №№1,2,3,4, реконструкція установок очистки газу від обертових печей №№1,3,4,5 вогнетривно-вапняного цеху та інші заходи. Все старе обладнання неможливо в одну мить замінити на нове, екологічно безпечніше. Але роботи ведуться цілеспрямовано, систематично і щорічно. Ефект від інвестицій в екологію відчутний. За період з 2007 по 2015 рр. викиди забруднюючих речовин в атмосферу знижені на 36%, обсяг скидання стічних вод - на 63,9%, а обсяг розміщення відходів у навколишньому природному середовищі - на 37,2%.
2008  -  2009  -  2010  -  2011  -  2012  -  2013  -  2014  -  2015  -  2016  -  2017  -  2018  -  2019  -  2020  -  2021

При повному або частковому відтворенні інформації - посилання на https://ukraine.arcelormittal.com є обов'язковою умовою (для інтернет-ресурсів гіперпосилання).