ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг»
ПАТ «АрселорМiттал Кривий Рiг»

Прес-центр


Page tools
Друк
В закладки
Поділитися
FacebookTwitter


Соціальні новини

Генеральний директор ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» Парамжит Калон провів прес-брифінг у Києві

9 грудня 2016 р. Генеральний директор ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» Парамжит Калон провів прес-брифінг для ділових медіа у Києві. Основними темами прес-брифінгу стали інвестиційні плани ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг», зокрема, будівництво другої машини безперервного лиття заготовок, а також подробиці щодо відкритого тиску на підприємство з боку правоохоронних органів та збитків, нанесених публічним акціонерним товариством «Укрзалізниця» у зв'язку з проблемами з рухомим складом. Гендиректор зауважив, що компанія АрселорМіттал прихильна до України та зацікавлена і надалі інвестувати в розвиток найбільшого гірничо-металургійного підприємства в країні. При цьому в останні місяці робота міжнародного інвестора ускладнена тиском з боку правоохоронних органів, зокрема, органів прокуратури, а також відвертим маніпулюванням громадською думкою в м. Кривий Ріг. В упередженому ставленні та необґрунтованому тиску на підприємство з боку правоохоронних органів компанія вбачає реальну загрозу іміджу України як країни, привабливої для іноземних інвестицій.

Ключові тези прес-брифінгу Генерального директора ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» Парамжита Калона  

Тиск і здирництво як загроза інвестиційному клімату в країні

Протягом останніх місяців ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» відзначає необґрунтований тиск з боку правоохоронних органів на регіональному рівні. Зокрема, різко збільшилася кількість позапланових перевірок, близько 80 працівників комбінату були викликані на допити в прокуратуру. Компанія вважає, що цей тиск здійснюється виключно з метою здирництва – керівництву ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» раніше був переданий детальний письмовий перелік вимог від конкретної групи правоохоронців. У тиску також бере участь ряд громадських організацій Кривого Рогу, які використовуються конкретними вимагачами заради власних фінансових інтересів. Нещодавно ці громадські організації організували акцію протесту, перекривши головний в'їзд на підприємство. Керівництво ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» підкреслює, що продовжує діяти в правовому полі та відповідально виконує всі узяті на себе інвестиційні зобов'язання перед своїми працівниками, мешканцями Кривого Рогу та державою. На жаль, діяльність певних осіб заради прагнення до фінансової вигоди може поставити під загрозу прихід нових інвесторів до України.

Збитки, нанесені підприємству у зв'язку з проблемами з рухомим складом і бездіяльністю ПАТ «Укрзалізниця»
Нездатність ПАТ «Укрзалізниця» забезпечити потреби підприємства в рухомому складі, хронічний дефіцит вагонів наносять комбінату істотні збитки. ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» є найбільшим експортером в Україні. В основному металопродукція підприємства вивозиться через порти, куди доставляється залізницею. Збитки підприємства лише за перше півріччя 2016 р. оцінюються в 217 млн грн. З цих коштів могло бути сплачене 45 млн грн. податків до держбюджетів.

ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» – один з найбільших клієнтів ПАТ «Укрзалізниця». На жаль, у відповідь на запит щодо надання вагонів ПАТ «Укрзалізниця» часто відповідає відмовою, посилаючись на їх відсутність. В той же час до ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» звертаються невеликі компанії, які запевняють, що можуть допомогти у вирішенні транспортних проблем підприємства, надавши вагони ПАТ «Укрзалізниця», однак на 5-20 % дорожче порівняно з офіційним тарифом. ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» категорично не підтримує таку співпрацю, в якій очевидна корупційна складова. Компанія обирає шлях тимчасових втрат, але не підтримує роботу корупційних схем. Складнощі з вантажоперевезенням територією України призводять до того, що ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» не може бути повноцінно забезпечено окремими видами сировини місцевого видобутку, наприклад, вапняком, що добувається в західному регіоні України. Ці труднощі істотно ускладнюють виробничі процеси та стабільну роботу підприємства. На думку ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» рішення щодо підвищення тарифів на вантажоперевезення є необґрунтованим, зважаючи на відсутність якісних послуг.

Модернізація та інвестиції
Навіть в цей складний для України період, компанія АрселорМіттал не покинула країну, а залишається надійним партнером у розвитку та підтримці економіки держави, регіону та міста, і продовжує вкладати кошти в розвиток виробництва.

У 2017 р. ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» починає будівництво другої машини безперервного лиття (МБЛЗ) заготовок в рамках масштабної інвестиційної програми підприємства. Потужність нової МБЛЗ складе 1,3 млн тонн на рік. Будівництво буде завершено у другому кварталі 2018 р. Орієнтовна вартість проекту – 100 млн доларів США.

Будівництво та запуск першої в ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» МБЛЗ потужністю 1,2 млн тонн на рік було одним з ключових інвестиційних проектів згідно з Договором купівлі-продажу підприємства. Будівництво відділення безперервної розливки сталі на підприємстві було завершено у 2011 р. і наразі це найбільш продуктивна МБЛЗ серед усіх підприємств компанії АрселорМіттал. У складі відділення безперервної розливки сталі діють установка позапічної обробки сталі типу «ковш-піч» і шостиструмова сортова МБЛЗ радіального типу для виробництва заготовки з вуглецевих, конструкційних і низьколегованих марок сталі. Інвестиції підприємства в проект будівництва МБЛЗ склали 120 млн доларів США.

Загальний обсяг інвестицій в ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» до 2020 р. складе 1,2-1,5 млрд доларів США. Реалізація інвестпрограми дозволить підвищити продуктивність виробництва та значно знизити викиди забруднюючих речовин в атмосферу, покращити екологічну ситуацію в Кривому Розі та у всьому регіоні. Кожен інвестпроект підприємства містить екологічну складову з конкретно вираженим ефектом, що дозволить знизити промислове навантаження на навколишнє середовище.

Всього за 10 років роботи в Україні компанія АрселорМіттал інвестувала в ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» 10,4 млрд доларів США і є найбільшим іноземним інвестором в Україні. ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» в чергове підтверджує свої наміри продовжувати інвестувати та здійснювати свій внесок до розвитку України, проте залишається категорично нетерпимим до будь-яких проявів корупції та необґрунтованого тиску на бізнес.

Нижче наведені посилання на відео з прес-бріфінгу

Брак вагонів ПАТ «Укрзалізниця»


 


Постачання сировини
Модернізація та інвестиції
Звернення до зацікавлених сторін, які здійснюють тиск на керівництво підприємства
Тиск на бізнес і здирництво
Плани щодо будівництва другої МБЛЗ
Контролюючі органи
Охорона праці, зарплата та інвестиції
ПДВ, звернення до мас-медіа2008  -  2009  -  2010  -  2011  -  2012  -  2013  -  2014  -  2015  -  2016  -  2017  -  2018  -  2019  -  2020  -  2021

При повному або частковому відтворенні інформації - посилання на https://ukraine.arcelormittal.com є обов'язковою умовою (для інтернет-ресурсів гіперпосилання).