ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг»
ПАТ «АрселорМiттал Кривий Рiг»

Прес-центр


Page tools
Друк
В закладки
Поділитися
FacebookTwitter


Соціальні новини

Звіт про діяльність у сфері охорони праці та промислової безпеки ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» за 2016 р.

Інвестиції
У 2016 р. ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг», найбільше гірничо-металургійне підприємство України, інвестувало в охорону праці та заходи з промислової безпеки понад 278 млн. грн. Відповідно до Колективного договору підприємства на охорону праці, запобігання виробничому травматизму та професійним захворюванням, виділяються кошти у розмірі 0,6 % від суми реалізованої продукції за минулий рік. Основні витрати ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» на виконання ключових заходів щодо охорони праці склали:
• 63,3 млн грн – на забезпечення працівників підприємства спеціальним одягом і взуттям, засобами індивідуального захисту;
• 15,47 млн грн – на забезпечення питного режиму (надання бутильованої питної води та вітамінізованого напою в цехи підприємства на безкоштовній основі);
• 17, 59 млн грн – на забезпечення безкоштовного спеціального харчування та молока для працівників, зайнятих на роботах з особливо шкідливими умовами праці;
• 2,85 млн грн – на забезпечення працівників миючими засобами, нейтралізуючими дію на організм і шкіру шкідливих речовин;
• 1,21 млн грн – на проведення обов'язкового попереднього, періодичного та позапланового медичних оглядів працівників;
• 318,3 млн грн – на забезпечення працівників підприємства чаєм і цукром при низьких температурах повітря.

У 2016 р. ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» інвестувало 106,19 млн. грн. на впровадження 49 технічних заходів, направлених на покращення умов праці, запобігання виробничому травматизму, професійних захворювань працівників, а також на підвищення рівня охорони праці. У тому числі, витрати підприємства на впровадження ключових заходів склали:
• понад 90,84 млн грн – на зменшення впливу на працівників шкідливих виробничих чинників;
• понад 3,99 млн грн – на створення оптимального мікроклімату на робочих місцях;
• понад 4,58 – млн грн на механізацію важких робіт;
• понад 517 тис. грн – на придбання засобів захисту від поразки електричним струмом;
• понад 45 тис. грн – на заходи для забезпечення безпечного виконання робіт на висоті.

У 2016 р. ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» придбало автомобіль екстреної медичної допомоги на базі Volkswagen вартістю 2,6 млн грн. Медичний центр підприємства отримав в своє розпорядження новий автомобіль швидкої допомоги, оснащений сучасним обладнанням для проведення лікувальних заходів силами фельдшерської бригади, транспортування та моніторингу стану пацієнтів на догоспітальному етапі. Наявність нового автомобіля екстреної медичної допомоги дозволити підвищити швидкість, рівень і якість реагування на усі екстрені ситуації на об'єктах підприємства, пов'язані як з виробництвом, так і з погіршенням стану здоров'я працівників.

Інвестиції у виробничу безпеку, 2006-2016 рр., млн грн.
Результати
У 2016 р. в ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» коефіцієнт частоти виробничого травматизму (кількість нещасних випадків на 1 мільйон відпрацьованих людино-годин) склав 0,41. ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» продовжує залишатися в числі підприємств з найменшим коефіцієнтом частоти виробничого травматизму серед усіх підприємств компанії АрселорМіттал. Програма «Прагнення до нуля» залишається основним пріоритетом як в ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг», так і на підприємствах компанії АрселорМіттал по всьому світу. Головна мета цього проекту – звести до нуля кількість нещасних випадків на виробництві.

У 2016 р. в ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» сталося 23 нещасних випадки. На жаль, не вдалося запобігти 2 нещасним випадкам із смертельним результатом: з електрослюсарем черговим і з ремонту обладнання на поверхні рудоуправління гірничого департаменту та з прохідником (підземним) шахтоуправління з підземного видобутку руди гірничого департаменту підприємства.

У 2016 р. більше половини нещасних випадків сталася з організаційних причин, серед яких невиконання інструкцій з охорони праці, невиконання посадових обов'язків, порушення вимог безпеки під час експлуатації обладнання, машин, механізмів. Основними причинами нещасних випадків стали дія предметів, які рухаються, розлітаються, обертаються, а також обвалення предметів і матеріалів і падіння потерпілих з висоти.

Сертифікація системи управління охороною праці
У жовтні 2016 р. в ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» фахівці компанії «SGS-Ukraine» провели інспекційний аудит системи управління охороною праці підприємства на відповідність вимогам міжнародного стандарту OHSAS 18001:2007. За підсумками перевірки група аудиторів зробила висновок, що на підприємстві впроваджена та підтримується в робочому стані система управління охороною праці відповідно до вимог стандарту OHSAS 18001:2007.

Довідка:
Для визначення рівня виробничого травматизму ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» використовує об'єктивний показник – коефіцієнт частоти нещасних випадків (Кч). Показник використовується для оцінки рівня виробничого травматизму і відстеження динаміки виробничого травматизму на підприємстві за певний період часу. Це більш коректний підхід у порівнянні з використанням абсолютних показників травматизму (кількість травм), оскільки кожне промислове підприємство має свої особливості, які впливають на показники травматизму при порівняльному аналізі: чисельність працівників, складність виробничих процесів, рівень зносу обладнання тощо.

OHSAS 18001 – міжнародний стандарт з розробки ефективної системи управління охороною праці та виробничою безпекою персоналу (Occupational Health and Safety Management Systems). Він призначений для створення безпечних умов праці на підставі систематичного контролю ризиків безпеки та здоров'я, зниження вірогідності потенційних аварій. Вимоги стандарту OHSAS 18001 повністю сумісні з системою менеджменту якості згідно ISO 9001 і системою екологічного менеджменту ISO 14001 для максимально ефективного виконання зобов'язань з охорони здоров'я та безпеки персоналу. Сертифікат OHSAS 18001 видається на 3 роки, щорічно проводиться інспекційний контроль (наглядовий аудит) для підтвердження відповідності вимогам стандарту.

Робота з сертифікації системи управління охороною праці ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» на відповідність вимогам міжнародного стандарту OHSAS серії 18000 розпочалася у 2005 р., і в листопаді 2007 р. підприємство отримало єдиний міжнародний сертифікат OHSAS 18001:1999. У жовтні 2009 р. проведена ресертифікация системи управління охороною праці підприємства на відповідність новій версії міжнародного стандарту OHSAS 18001:2007.
2008  -  2009  -  2010  -  2011  -  2012  -  2013  -  2014  -  2015  -  2016  -  2017  -  2018  -  2019  -  2020  -  2021

При повному або частковому відтворенні інформації - посилання на https://ukraine.arcelormittal.com є обов'язковою умовою (для інтернет-ресурсів гіперпосилання).