ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг»
ПАТ «АрселорМiттал Кривий Рiг»

Прес-центр


Page tools
Друк
В закладки
Поділитися
FacebookTwitter


Соціальні новини

У ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» після планового ремонту введено в експлуатацію двохванний сталеплавильний агрегат №6 мартенівського цеху

Сьогодні в ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» введено в експлуатацію після планового холодного ремонту двохванний сталеплавильний агрегат №6 (ДСПА №6) мартенівського цеху. Даний ремонт був другим етапом планових робіт з переведення агрегату на прямоточний режим роботи з метою зменшення промислової дії на навколишнє середовище.

З початку 2017 р. у ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» впроваджуються компенсуючі заходи, розроблені у зв'язку з продовженням термінів експлуатації ДСПА №6 до 2020 р. Для мінімізації неорганізованих викидів агрегат переведено на прямоточний режим роботи замість класичного переточного режиму. У числі основних робіт, виконаних в рамках холодного ремонту ДСПА №6,  заміна вогнетривкого футерування головного зведення печі, вертикальних каналів, подини; заміна металоконструкцій головного зведення печі, заміна щит-блоків робочого майданчика;  ремонт обладнання печі, візків і штовхальників шлакоуборки; ремонт обладнання газоочистки, очищення боровів, ревізія перекидних шиберів, заміна ділянки газоходу. Також був проведений ремонт електрообладнання печі, завалочної машини, розливних і кранів; виконано ремонт і заміну елементів системи випарного охолоджування печі, заміну замочних пристроїв, заміну ділянок трубопровід води, пара; установку додаткових щілинних балок, пальників, монтаж обладнання контрольно-вимірювальних приладів і зв'язку для переведення на прямоточний режим роботи печі.

Після завершення другого етапу ремонту ДСПА №6 ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» спільно з фахівцями ДП «УКРНТЦ «Енергосталь» розпочинає опрацювання режимів роботи та технології виробництва сталі для прямотку, а також розробку режимів роботи установки очищення газів з підтвердженням екологічного ефекту впровадження заходу. Пуско-налагоджувальні роботи триватимуть до листопада 2017 року. На проведення двох етапів ремонтних робіт підприємство додатково виділило 72 млн грн. Щодоби в період ремонту на об'єкті працювало понад 320 працівників місцевих компаній-підрядників. Необхідно зазначити, що при переході на прямоточний режим не використовуватиметься енергозберігаюча технологія з утилізації тепла газів, що відходять, для розігрівання шихтових матеріалів і забезпечення теплового режиму агрегату, тому додатково використовуватиметься природний газ. При цьому оціночне удорожчання за собівартістю складе 4,24 доларів США за тонну сталі або 5,3 млн доларів на річний обсяг виробництва ДСПА. Проте підприємство йде на такі витрати, оскільки прямоточний режим роботи ДСПА №6 дозволить суттєво понизити неорганізовані викиди.2008  -  2009  -  2010  -  2011  -  2012  -  2013  -  2014  -  2015  -  2016  -  2017  -  2018  -  2019  -  2020  -  2021

При повному або частковому відтворенні інформації - посилання на https://ukraine.arcelormittal.com є обов'язковою умовою (для інтернет-ресурсів гіперпосилання).