ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг»
ПАТ «АрселорМiттал Кривий Рiг»

Прес-центр


Page tools
Друк
В закладки
Поділитися
FacebookTwitter


Соціальні новини

«АрселорМіттал Кривий Ріг» перевів понад 14 млн грн на розвиток міської інфраструктури

«АрселорМіттал Кривий Ріг» перерахував міськраді Кривого Рогу понад 14 млн грн пайових внесків на розвиток міста в результаті впровадження своїх інвестпроектів. З них 547 тис. грн – відрахування за будівництво аспіраційних установок дробильної фабрики № 3, а 13,8 млн грн – за реконструкцію дрібносортного стану № 250-4.

Усі компанії-забудовники, які ведуть будівництво у населених пунктах, зобов'язані здійснювати пайові внески на розвиток інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури свого регіону. Такі вимоги Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності». Порядок залучення, розрахунку розміру та використання коштів пайової участі встановлюють органи місцевого самоврядування.

Договори пайової участі підприємство укладає з Криворізькою міською радою з 2008 року. Розмір відрахувань компанії розраховується у процентному співвідношенні від загальної кошторисної вартості будівництва. Раніше процентна ставка пайової участі для «АрселорМіттал Кривий Ріг» складала 0,1% від зведеного кошторисного розрахунку. У листопаді 2018 року рішенням міськради ставку було збільшено до 2,5% для металургійного, ливарного, коксохімічного виробництв, добувної промисловості та розробки кар'єрів.

Найвагоміший пай цього року поки внесено за реконструкцію дрібносортного стану № 250-4 – це один з ключових проектів інвестиційної програми «АрселорМіттал Кривий Ріг». Він дозволить виробляти арматуру високої якості з безперервно-литої заготовки, у тому числі із шпулерним змотуванням у бунти. А завдяки новій енергоефективній печі фірми Danieli (Італія) знизиться витрата палива для розігрівання заготовки, відповідно – викиди від його згоряння. Запуск оновленого стану планується у другий половині року.

Сергій Плічко, фінансовий директор «АрселорМіттал Кривий Ріг»:

- Наше підприємство неухильно дотримується вимог українського законодавства, це стосується і відрахувань до бюджетів усіх рівнів. Ми є одним з найбільших платників податків в країні, а також надаємо допомогу місту – як технічну (наприклад, у ліквідації наслідків стихійного лиха на початку липня), так і матеріальну на різні соціальні програми. А після встановлення нової ставки пайової участі ці виплати стануть ще одним джерелом поповнення міського бюджету.

За нашою попередньою оцінкою, до кінця року ми перерахуємо ще близько 50 млн грн пайового внеску, оскільки в рамках нашої інвестиційної програми з'являться нові об'єкти. Зокрема, обладнана новими електрофільтрами агломашина № 4 аглофабрики № 2, нова електроповітродувка на ТЕЦ-3 та інші. Ми сподіваємося, що ці кошти дійсно допоможуть покращити стан доріг та інших об'єктів інфраструктури, у чому зацікавлені і працівники нашого підприємства, і усі мешканці міста.


2008  -  2009  -  2010  -  2011  -  2012  -  2013  -  2014  -  2015  -  2016  -  2017  -  2018  -  2019  -  2020  -  2021

При повному або частковому відтворенні інформації - посилання на https://ukraine.arcelormittal.com є обов'язковою умовою (для інтернет-ресурсів гіперпосилання).