ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг»
ПАТ «АрселорМiттал Кривий Рiг»

Прес-центр


Page tools
Друк
В закладки
Поділитися
FacebookTwitter


Соціальні новини

Створення сталої екосистеми для іноземних інвесторів – ключ до успіху України

Про інвестиційну привабливість України розказав Генеральний директор «АрселорМіттал Кривий Ріг» Мауро Лонгобардо на форумі UkraineInvest Talks: Dnipro.

- Наша компанія є одним з найбільших прикладів приватизації та успішно розвивається, вже інвестувавши 5 млрд доларів у модернізацію криворізького комбінату.

Безперечно, цього не достатньо, і маємо багато планів та ініціатив. Але важливо розуміти, як покращити інвестиційний клімат, як полегшити життя інвесторам. Це те, що називають «інвестиційною»  привабливістю країни. Тож необхідно створити цю привабливість там, де іноземні інвестори могли б щось корисне робити для українського майбутнього.

У важкій промисловості ми маємо справу з довготривалими інвестиціями, які почнуть окупатися за 15-20 років. Тому їх взагалі важко прогнозувати та мати впевненість, що з того вийде, чи саме ці об’єкти чи виробництво будуть привабливими через роки. І у наші часи прогнозувати тим більш важко. Інфраструктура, освіта та розвиток молодого покоління – над цими напрямками ми працюємо для кращого майбутнього та хочемо інвестувати більше найближчими роками.

Ми говорили про те, що не важливо, як називається той чи інший закон, а важливий його зміст. Тобто чи сприяє він інвестиціям у країні. Наприклад, екологічні інвестиції, які прив’язані конкретно до нашої індустрії.

Важка промисловість прагне до 2050 року стати нейтральною щодо викидів вуглецю в атмосферу. Існує навіть певна конкуренція, хто перший зможе це реалізувати. Є така думка, що перший, хто зможе це зробити - 100-відсотково виживе у цьому бізнесі.

Нещодавно ми зустрічались з Президентом і представниками уряду. Наша Група підтвердила плани вкласти ще 1 мільярд доларів впродовж найближчих років, щоб у майбутньому зменшити вплив на екологію. Я європеєць, тож цілком розумію амбіції України. Тому з часом ми досягнемо тих самих нормативів у рівні викидів. Впродовж останніх років ми шукали найдієвіші способи вийти на кращий рівень екологічності виробництва. І вже маємо вдалі проєкти, які на кінець 2023 року допоможуть досягти європейських нормативів. Це коштуватиме 8 мільйонів доларів, але міжнародна компанія конкурує та уважно обирає, куди вкладати кошти.

Металургійні заводи корпорації ArcelorMittal працюють по всьому світу. І існує конкуренція за інвестиції між цими підприємствами, на що прямо впливає «екосистема» навколо компанії. Якщо цілі розпливчасті, неконкретні, то компанія ухвалить рішення віддати кошти іншій країні, де все більш точно розраховано та передбачено.

Найголовніше - це співпраця з органами влади на місцевому, регіональному та центральному рівнях. Ми вже не раз говорили, що співпрацюємо з Дніпропетровською обласною радою, місцевою владою Кривого Рогу і місцевими громадами. Але нам усім треба прискорити темп, щоб не втратити час та нагоду. Тим більш для важкої промисловості багато таких нагод не буває.

На світовому ринку важкої промисловості вже існує надмір потужних виробників. Як зберегти конкурентну відмінність від інших, коли вуглецева нейтральність здійсниться?

Тож підтримка великих інвесторів на законодавчому рівні - це головний чинник, і я вже бачу позитивні зрушення з боку уряду в цьому напрямку. Тобто вже є конкретні наміри.

Ми маємо бути впевнені, що все складається так як треба, без перепон. Це все пов’язано з реалізацією інвестицій в наших планах, адже якщо щось піде не так, то це може відштовхнути інвесторів. Ми маємо конкретні наміри та сподіваємося на  правильне втілення цих планів.


2008  -  2009  -  2010  -  2011  -  2012  -  2013  -  2014  -  2015  -  2016  -  2017  -  2018  -  2019  -  2020  -  2021

При повному або частковому відтворенні інформації - посилання на https://ukraine.arcelormittal.com є обов'язковою умовою (для інтернет-ресурсів гіперпосилання).