ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг»
ПАТ «АрселорМiттал Кривий Рiг»

Прес-центр


Page tools
Друк
В закладки
Поділитися
FacebookTwitter


Соціальні новини

Сергій Плічко: «Як сьогодні інвестувати у виробництво, якщо ми не розуміємо, яка довгострокова стратегія розвитку у держави»?

Законопроєкт №5600 про внесення змін до податкового кодексу розглядається сьогодні на профільному комітеті Верховної Ради України. Проте бізнес одностайно говорить про негативний вплив цього законопроєкту на цілу низку стратегічних галузей країни. Про своє ставлення до цієї урядової ініціативи говорили вчора й учасники експертної дискусії Європейської Бізнес Асоціації «Податкові новації: реформа чи тиск на бізнес?».

У дискусії узяли участь представники бізнесу та Парламенту. В рамках трьох тематичних панелей спікери дискутували про основні зміни до податкового законодавства, обговорили запропоновані екологічні, ресурсні та акцизні податки. Фінансовий директор «АрселорМіттал Кривий Ріг» Сергій Плічко підсилив голос гірничо-металургійної галузі, яка ризикує суттєво постраждати від різкого збільшення податкового навантаження.

Деталі: Прийнятних сценаріїв розгляду законопроекту № 5600 для українського бізнесу може бути два – або ж законопроєкт не буде прийнятий взагалі, або буде поступово доопрацюваний за участі широкого кола стейкхолдерів. Наразі подано 7 альтернативних законопроєктів до № 5600, вивчення яких потребує часу та нових напрацювань. Україна не може досягнути європейських цілей у короткі терміни, оскільки треба враховувати можливості вітчизняної економіки.

Пряма мова Сергія Плічка, фінансового директора «АрселорМіттал Кривий Ріг»:

- Кожного року ми виробляємо 10-11 млн тонн залізорудного концентрату, з яких лише 2,5-3 млн тонн йде на експорт. Що пропонує цей законопроект? Його автори хочуть прирівняти вартість руди, що використовується в Україні для виробництва металопродукції, до тієї, що йде на експорт. Якщо законопроєкт № 5600 буде прийнято, то в поточних умовах зростання рентної плати складе для нас 700-800%. Скажіть, який бізнес захоче інвестувати, якщо ми не розуміємо, яка довгострокова стратегія розвитку у держави? Якщо у бізнеса забирають ресурс для модернізації. Нагадаю, що компанія АрселорМіттал узяла на себе амбітне зобов’язання до 2050 року досягнути вуглецевої нейтральності. Наше підприємство планує до 2030 року досягнути європейського рівня. На виконання цієї мети компанія готова спрямувати 1 мільярд доларів інвестицій. Законопроєкт № 5600 ставить під загрозу виконання цього плану. У розвинених країнах близько 70% інвестицій в зелені проекти бізнесу компенсує державою. У нас про це взагалі не йдеться.

Відеозапис дискусії можна подивитись на Facebook сторінці Європейської Бізнес Асоціації.

Передісторія:
На початку червня Кабінет Міністрів подав на розгляд Парламенту законопроєкт № 5600 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень». Законопроєкт пропонує близько 40 податкових новацій. Зокрема, документ передбачає зміну механізму розрахунку ренти на видобуток залізної руди.


2008  -  2009  -  2010  -  2011  -  2012  -  2013  -  2014  -  2015  -  2016  -  2017  -  2018  -  2019  -  2020  -  2021

При повному або частковому відтворенні інформації - посилання на https://ukraine.arcelormittal.com є обов'язковою умовою (для інтернет-ресурсів гіперпосилання).