ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг»
ПАТ «АрселорМiттал Кривий Рiг»

Прес-центр


Page tools
Друк
В закладки
Поділитися
FacebookTwitter


Соціальні новини

Індустрія надихає, або Що робити митцю у Кривому Розі?

«Індустріальна естетика Кривого Рогу» - тема арт-резиденції RUDA project, яка відбулася в нашому місті вже вдруге у серпні цього року. Десять художників, які взяли участь у проекті, відвідали тематичні індустріальні екскурсії та глибоко занурились в атмосферу підприємства.

Cеред робіт молодих митців є картини, стріт-арт, художні фотографії та інсталяції з використанням арматури «АрселорМіттал Кривий Ріг». А надихнули майстрів сучасного мистецтва наша доменна піч №9, коксові батареї та затоплений кар’єр №1. Частина робіт експонувалась у Криворізькому міському виставковому залі.

Узимку минулого року, під час першої арт-резиденції, організованої київською галереєю 39.9 Gallery та криворізьким меценатом Романом Єрмоленком, художники досліджували техногенну естетику індустріальних локацій міста й надихались промисловими пейзажами околиць. Та особливо захопили митців пейзажі та потужності криворізького металургійного комбінату «АрселорМіттал Кривий Ріг». Ці враження і перенесли художники на полотна та фотопапір.  

Так з’явилися серії картин «Навколо» Ореста Гірного, «З легкої руки» Олександри Вороніної, яскравий «Металург» та «12 годин зміна» мисткині Марини Довганич.

А ще серія фотографій «Червоний дракон» Євгенії Лаптій, яка надихнулася криворізькою, багатою на руду, землею і вигадала легенду про червоношкірого дракона, що колись мешкав у цьому краї. Також під час проекту було створено анімаційний мультфільм «Сон про червоних собак» від Марини Довганич та тематичний художній перфоманс від XUIANH sisters. Результати резиденції були представлені на виставці «Палке Криворіжжя» у Криворізькому історико-краєзнавчому музеї.

Що таке арт-резиденція?

«Арт-резиденція – це місце, простір та час, які надаються художникові для роботи. Його відривають від звичної для нього буденності і поміщають у зовсім інші умови для нього, часом не комфортні, часом складні, але дуже цікаві», – каже організаторка проекту Катерина Левченко, криворіжанка і власниця київської галереї 39.9 Gallery.

Чому це цікаво художникам?

«Резиденція – це невід’ємна частина роботи художника. Це той момент, коли ти зі своєї майстерні, зі свого кола спілкування, в якому ти постійно варишся, переміщуєшся з абсолютно незнайомими людьми у незвичне оточення. У резиденції ти проживаєш з іншими художниками, дивишся, як вони працюють, можливо, колаборуєш з ними. Резиденція – це час і місце, де може відбутися мистецтво саме тут і зараз, це мистецтво, яке ми не змогли б створити його у своїх майстернях», – впевнені XUIANH sisters – мисткині Марина Довганич і Оксана Ніколаєва.

Багате культурне середовище – це ознака того, що місто справді живе. Сучасне мистецтво дає новий погляд на звичайні буденні речі. Якщо для металургів видобуток руди й виготовлення сталі – звична робота, то для художників – це скарбниця нових образів та ідей. У мистецтві XXI століття контекст переважає над формою. Сучасні митці ставлять перед собою ціль не відтворити реальність, а викликати емоції у глядача. Індустріальні міста – широке поле для творчості, а промислові об’єкти – джерела натхнення. Роботи першої та другої резиденції виставлять на благодійний аукціон у Кривому Розі.


«Металург» Марини Довганич, учасниці першої арт-резиденції RUDA projectСерія «12 годин зміна» Марини Довганич, учасниці першої арт-резиденції RUDA projectСерія картин «З легкої руки» Олександри Вороніної, учасниці першої арт-резиденції RUDA projectПерфоманс «Металургія під загрозою…» XUIANH sisters, учасниць другої арт-резиденції RUDA projectІнсталяція «Чотири пори року» Данило Ковач, учасник другої резиденції RUDA project

 «Пісня плісняви» Вольт Агапєєв, учасник другої резиденції RUDA project«Раніше забуло краще, Раніше забило краще» Вольт Агапєєв«Голий король» Вольт Агапєєв, учасник другої резиденції RUDA projectКартина «Учасники проекту Ruda Project» Дзвіні Подляшецької, учасниці другої резиденції

2008  -  2009  -  2010  -  2011  -  2012  -  2013  -  2014  -  2015  -  2016  -  2017  -  2018  -  2019  -  2020  -  2021

При повному або частковому відтворенні інформації - посилання на https://ukraine.arcelormittal.com є обов'язковою умовою (для інтернет-ресурсів гіперпосилання).