ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг»
ПАТ «АрселорМiттал Кривий Рiг»

Наше виробництво


Page tools
Друк
В закладки
Поділитися
FacebookTwitter

Коксохімічне виробництво

Коксохімічне виробництво ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» є одним з найбільших виробників коксу в Україні та Східній Європі. На виробництві ведеться переробка кам'яного вугілля і подальше отримання з них коксу, коксового газу та хімічних продуктів коксування. Найбільшим споживачем продукції коксохімічного виробництва є ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг», у виробничому циклі якого використовуються продукти коксування – кокс, сірчана кислота та очищений коксовий газ.

Проект коксохімічного виробництва, загальна площа якого більше 110 га, включає 10 коксових батарей. В даний час експлуатуються коксові батареї №1,2,3,4. Проектна потужність коксових батарей №1-4 становить 2,35 млн. т в рік валового коксу 6%-ої вологості.

На місці зупинених в 2012 р. коксових батарей №5 і №6 ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» проводить будівництво нових батарей збільшеної потужності з об'ємом печі 35,8 м3 та впровадженням технології бездимного завантаження шихти. Очікуваний ефект проекту - виробництво коксу 6% вологості в обсязі 1 060 тис. т на рік для доменного виробництва ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг».
При реконструкції передбачається виконання екологічних проектів, зокрема, будується установка безпилової видачі коксу із забезпеченням викидів не більше 50мГ / м3, а також ряд аспіраційних і вентиляційних установок. Підприємство здійснює заміну всіх газовідвідних і газопідвідних мереж і встановлює систему екологічного контролю і моніторингу навколишнього середовища. В результаті впровадження проекту реконструкції коксових батарей №5 і №6 очікується зниження викидів забруднюючих речовин в атмосферу на 1,5 тис. тонн на рік.

У складі коксохімічного виробництва знаходяться:
Підприємство реалізовує сульфат амонію, що використовується в сільському господарстві та промисловості, як на внутрішній ринок, так і на експорт. Сирий бензол та смола кам’яновугільна виробництва ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг», що потребують подальшої переробки, також реалізуються на зовнішній ринок.