ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг»
ПАТ «АрселорМiттал Кривий Рiг»

Прес-центр


Page tools
Друк
В закладки
Поділитися
FacebookTwitter


Прес-релізи

«АрселорМіттал Кривий Ріг» уклав контракт з CISDI щодо модернізації своєї найбільшої доменної печі

Кривий Ріг, 30 травня 2019 р. «АрселорМіттал Кривий Ріг» підписав договір з китайською компанією CISDI щодо модернізації доменної печі № 9. Контракт вартістю майже 30 млн доларів включає розробку інжинірингу, постачання основного обладнання, його шефмонтаж, нагляд за ним і навчання персоналу меткомбінату.

В «АрселорМіттал Кривий Ріг» чотири доменні печі. «Дев'ятка» – найбільша з них, її корисний обсяг перевищує 5000 куб. м. Вона виробляє близько половини всього чавуну на меткомбінаті і досі вважається однією з найбільших в Європі. Свою «королеву» найбільше гірничо-металургійне підприємство в Україні довірило компанії CISDI, що входить у держкорпорацію КНР MinMetals і є одним із світових лідерів з реалізації масштабних інженерних проектів для металургійної промисловості.

Комплексна модернізація ДП-9 дозволить їй відпрацювати наступні 20 років, довести норму використання пиловугільного палива (замість дорогого природного газу) до 200 кілограмів на тонну чавуну, знизити коксовий еквівалент (сумарна витрата палива – газу, вугілля та коксу) і, відповідно, собівартість чавуну. Плюс – реконструювати аспіраційні установки, тим самим зменшити викиди пилу менш ніж 20 міліграм на нормальний кубічний метр (мг/Нм3), а технологічне очищення газу – до рівню не вище 5мг/Нм3, що дасть можливість радикально покращити екологічні показники. Проектом також передбачено стовідсоткову грануляцію доменного шлаку з оптимальною витратою на це води та отриманням його необхідної якості.

Завдяки модернізації печі збільшиться її продуктивність до 10 тис. тонн чавуну на добу на існуючій сировині і до 12 тис. тонн з використанням агломерату та окатишей. Окатиши «АрселорМіттал Кривий Ріг» планує випускати після будівництва фабрики грудкування (заявлена потужність 4,5–5 млн тонн на рік). Обидва проекти є ключовими в інвестпрограмі підприємства з оновлення та будівництва виробничих потужностей.

«АрселорМіттал Кривий Ріг» і CISDI вже приступили до підготовки проекту, сформована спільна команда проектувальників, до якої увійшли фахівці департаменту з інвестицій та інжинірингу криворізького підприємства. Вже розпочалося 3D-сканування об'єктів, геодезична та топографічна зйомки.

Вся підготовка проекту, його експертиза, замовлення та постачання великої кількості обладнання відбудеться у 2019–2020 рр., а сама модернізація ДП-9 запланована на 2021 рік. Роботи попереду є масштабними. Необхідно буде побудувати ряд об'єктів. Зокрема, нову насосну станцію замкнутого контуру, нову систему грануляції та обезводнення шлаку, газоходи. Встановити нові холодильники, кільцевий повітропровід, фурми та фурмені прилади, дослідницьке обладнання. Окрім цього, потрібно буде реконструювати ливарний двір, обладнати його новими машинами обслуговування льоток, жолобами, що коливаються, і кранами. Ливарні жолоби належить зробити нової конструкції і з новим вогнетривким футеруванням. Не говорячи вже про заміну 95% кожуха печі, всієї вогнетривкої кладки та модернізації профілю з системою охолоджування лещаді. Також належить модернізувати електросистему, систему автоматизації, безконусний завантажувальний пристрій з консольним краном тощо.

У найближчі півтора роки «АрселорМіттал Кривий Ріг» спільно з CISDI проведе підготовку до масштабного комплексу робіт по великій кількості об'єктів, для багатьох з яких потрібно буде зробити окремий міні-проект, обрати постачальника обладнання та виконавця робіт.

2008  -  2009  -  2010  -  2011  -  2012  -  2013  -  2014  -  2015  -  2016  -  2017  -  2018  -  2019  -  2020